Naziemna telewizja cyfrowa wkrótce. Za darmo

Więcej
Abonentów tradycyjnej telewizji analogowej czeka niespodzianka - za kilka lat będą mogli oglądać kilkadziesiąt programów za darmo! - informuje "Gazeta Pomorska".

Będzie to możliwe dzięki technologii cyfrowej, którą systematycznie wprowadzamy - zdradził gazecie Rafał Rastawicki, rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Prawdopodobnie emisja programów w nowej technologii rozpocznie się jeszcze w tym roku - jako pierwsi naziemną telewizję cyfrową obejrzą mieszkańcy Warszawy i Wielkopolski - zapowiada dziennik.

To jest jednak proces kilkuletni - podkreśla Rastawicki. W tym czasie będziemy kolejno włączać do systemu poszczególne województwa. Trudno już teraz podać, kiedy to nastąpi w przypadku Kujaw i Pomorza. Rzecznik nie ukrywa, że dostępność w dużym stopniu zależy od tego, czy KRRiT dostanie na ten cel pieniądze publiczne - na razie jeszcze tego nie wiadomo - dodaje "Gazeta Pomorska".

Żeby oglądać program cyfrowy nie trzeba wymieniać telewizora. Trzeba jednak kupić specjalną przystawkę. Kosztuje ona 200-300 zł - informują w KRRiT. To wydatek jednorazowy. Naziemna telewizja cyfrowa to poważna konkurencja dla kablówek. Zapewne będą one musiały obniżyć ceny oraz wprowadzać atrakcyjne usługi dodatkowe, choćby wideo na żądanie pisze "Gazeta Pomorska".


KS

  Ocena: 0.0/5
Twoje oceny
Średnia 0 Głosów
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

 Komentarze

Konto usunięte
Ja odbieram obecnie 9 programów: TVP1, TVP2, TVP3(Info), TV4, Polsat, TVN, TV-PULS, TVP Kultura, TVP Historia.

Nie rozumiem tylko, jaki problem ma TVP, że nie nadaje wszystkich swoich cacek w standardzie DVB-T: TVP Sport, TVP HD, TVP Seriale...?
Dodany 08.12.2010 00:00.
Konto usunięte
HA HA . Co to za banialuki? Nic nowego się nie dzieje. Od lat to samo. Tylko z testowania przejdą na nadawanie zgodnie z przyszłą ustawą. Wszystko po to aby zamydlić oczy. Czy im nie wstyd, że jesteśmy opóźnieni i na końcu nawet za Białorusią. Polakom wciska facio kit bo nie są świadomi co powinni już dawno mieć. A on bezczelnie sie popisuje przed głupim dziennikarzyną, który powinien go spytać czy mu nie wstyd za takie hamulce rozwojowe. Oglądam DVB - T /testy polskie/ już 3 lata - te testy to wieczność. Testują wciąż to co inni juz dawno przetestowali i nadawają. Ale Polacy pewnie testują lepiej i dlatego wyciagną inne wnioski po testach, niż Ci co juz dawno to nadawają.
Oglądam czeskie DVB-T - oni nie testują - pewnie nie mają takich ambicji aby coś poprawic - tylko nadawaja i wszystko gra. Testuje się coś co jest nowe niesprawdzone, ale u nas testują wszysko to co chcą opóźnić - aby zamydlić oczy.
Dodany 24.01.2009 00:00.
Konto usunięte
to jest przyszlosc i to niedounikniecia a tunera wlasnie szukam chetnie kupie!!!!!
Dodany 07.08.2008 00:00.
Konto usunięte
Ja kupiłem TVB-T model OPTICUM 7100T na giełdzie elektronicznej w Warszawie za 155 zł. Odbiór 6-ciu programów (TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN, TV-4)na antenie pokojowej idealny.
Dodany 29.06.2007 00:00.
Konto usunięte
A kiedy jest możźliwość wprowadzenia tej usługi no teren woi łódzkiego czy moge juz ogladać tą telewizie w warszawie bo mam zamiar kupić antene .
Dodany 29.09.2005 00:00.
Konto usunięte
NIe spieszyłbym się tak. Minie parę dobrych lat zanim naziemnie będzie można odbierać tyle programów co w kablówce.
Dodany 06.07.2005 00:00.
Konto usunięte
No wreszcie ... Koniec z abonamwentem na kablówki. Kupuję przystawkę i mam TV za darmo.
Dodany 03.07.2005 00:00.
Konto usunięte
Spodziewałem się czegoś więcej po tym nagłówku... :/
Dodany 27.06.2005 00:00.