Co nowego w pustyni i w puszczy

Więcej
Znamy szczegóły dotyczące superprodukcji W pustyni i w puszczy. Jak już informowaliśmy, w rolach dziecięcych wystąpią ośmioletnia Karolina Sawka (córka znanego rysownika) i piętnastoletni Adam Fidusiewicz (rola w spektaklu Piotruś Pan w teatrze Buffo). Reżyser szukając odtwórców głównych ról chciał znaleźć dzieci o współczesnej urodzie, będące w stanie podołać ciężkim aktorskim zadaniom. Aby mogły im sprostać, już w Polsce zostały poddane wyczerpującemu treningowi pod okiem Krzysztofa Fusa, specjalisty od spraw kaskaderskich, który w trakcie ćwiczeń przez dwie godziny zabraniał im spożywania napojów. Podczas kręcenia zdjęć w Afryce nad bezpieczeństwem dzieci czuwał będzie lekarz z Instytutu Medycyny Tropikalnej i psycholog.

Aż tak trudnych przygotowań uniknęli dorośli aktorzy, których obejrzymy na ekranie. W obsadzie znaleźli się:
bArtur Żmijewski - Tarkowski
bAndrzej Strzelecki - Rowlinson
Krzysztof Kowalewski - Grek Kaliopuli
bAgnieszka Pilaszewska - Pani Olivier
Marek Kondrat - Linde

Ekipa filmu odlatuje do Afryki jutro (28.06). Reżyser, Maciej Dutkiewicz jest już na miejscu. RPA wybrano do zdjęć, ponieważ jest to jeden z niewielu afrykańskich krajów, który ma dobrze rozbudowany przemysł filmowy. 95 procent ekipy produkującej polski film pochodzi z tego kraju. Akcja powieści rozgrywa się na północy Afryki, natomiast zdjęcia będą w większości kręcone na południu tego kontynentu. RPA ma na tyle zróżnicowany krajobraz, że bez przemierzania wielkich obszarów można znaleźć tam potrzebne w poszczególnych scenach lokalizacje.

Pierwszy klaps padnie pod koniec lipca lub nawet na początku sierpnia. Początkowych dziesięć dni zdjęciowych zostanie przeznaczonych na sekwencje związane ze znalezieniem słonia i urządzaniem baobabu. Zdjęcia potrwają trzy miesiące, poza RPA będą również kręcone w Tunezji (jesienią). Budżet filmu oscyluje wokół kwoty 4,1 miliona dolarów.

Reżyser chce być wierny duchowi Sienkiewicza, ale niekoniecznie jego literze. Jego zdaniem książka reprezentowała dziewiętnastowieczną mentalność, a film ma dotrzeć do żyjących współcześnie.

Podczas produkcji W pustyni i w puszczy w telewizji Polsat, w każdą niedzielę będziemy mogli obejrzeć Klub przyjaciół Stasia i Nel (informacje z planu, konkursy dotyczące Afryki), który poprowadzi Michał Sumiński - legendarny gospodarz programu Zwierzyniec.

Premiera filmu przewidziana jest na pierwszy kwartał 2001 roku. Polsat wyemituje także powstający równolegle serial W pustyni i w puszczy (3 odcinki po 45 minut).


gw/ ow

  Ocena: 0.0/5
Twoje oceny
Średnia 0 Głosów
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

 Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy.