Dziewczynka zamiast Krzysia. Disney kręci kolejną filmową opowieść o Puchatku

Więcej
Kubuś Puchatek, jedna z najpopularniejszych postaci bajek dla dzieci dobiega 80. Na rocznicę ukazania się powieści o misiu wytwórnia Disneya przygotowuje kolejny serial, w którym postać Krzysia zastąpi dziewczynka - czytamy w PAP.

Serial trafi na ekrany w 2007 roku, ale już wiadomo, że przyjacielem Misia o Bardzo Małym Rozumku nie będzie Krzyś, tylko rudowłosa, rozbrykana 6-latka. Disney zapowiada, że mimo zmian film zachowa charakterystyczny dla opowieści o mieszkańcach Stumilowego Lasu klimat "szczęścia, zaufania i przyjaźni".

Wprowadzenie postaci dziewczynki ma odświeżyć wizerunek Puchatka, przyciągnąć nowych widzów. Będą także inne zmiany. Wytwórnia chce, aby w nowym serialu miś być bardziej aktywny. U Milnego Puchatkowi "przytrafiają się" rozmaite przygody. W nowym serialu miś będzie ich sam szukał, co, zdaniem specjalistów od Disneya, ma tworzyć przykład aktywności życiowej dla najmłodszych.

Postać Puchatka wyszła spod pióra urodzonego w 1882 r. Alana Alexandra Milne'a. Na pierwsze urodziny synka, Christophera Robina, Milne kupił w luksusowym sklepie Harrodsa pluszowego misia. Krzyś, jego miś oraz przyjaciele - zwierzaki oglądane wspólnie w londyńskim ogrodzie zoologicznym - stały się wkrótce literackimi postaciami.

W październiku 1926 roku ukazała się powieść dla dzieci "Kubuś Puchatek", a dwa lata później - "Chatka Puchatka". Jeszcze za życia Milne'a, który zmarł 31 stycznia 1956 r., przygody małego misia i jego przyjaciół zostały przetłumaczone na 12 języków i sprzedane w 7 milionach egzemplarzy.

Przygotowaniom do przypadających w 2006 roku 80. urodziny Puchatka, towarzyszy batalia sądowa o prawa autorskie. Wnuczka A.A. Milnego, Clare Milne i wspierająca ją wytwórnia Disneya prowadzą spór z koncernem Slesingerów, która jeszcze w latach 30. odkupiła od autora prawa do Kubusia Puchatka. W 1961 roku prawa przejął Disney, który zarobił miliony dolarów na produktach związanych z książkowymi postaciami.

W 1991 raku Slesingerowie wytoczyli koncernowi Disneya proces o bezprawne użycie postaci Milnego. Na początku 2005 roku Slesingerowie wygrali proces, ale koncern Disneya złożył apelację.


KS
  Ocena: 0.0/5
Twoje oceny
Średnia 0 Głosów
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

 Komentarze

Konto usunięte
Jeszcze powinna być muzułmanką żydem i lesbijką, poprawność polityczna chyba zderza się ze ścianą :/
Dodany 10.02.2011 00:00.
Konto usunięte
Takie są skutki pobłażania feministkom. Nie bedzie Krzysia, bedzie jakas rozwydrzona panienka. Feministki wypaczają historię, sztukę, a teraz już się za przerabianie bajek zabrały. Zgroza!!!
Dodany 18.12.2005 00:00.
Konto usunięte
A ja mam pytanie:dlaczego do tej pory nie ma w Polsce Filmu :"Pooh`S Heffalump Halloween Movie" (2005). Świetna bajka,ale dostępna 'tu i ówdzie' jedynie po angielsku?
Dodany 12.12.2005 00:00.
Konto usunięte
Prosiaczek bedzie robil loda Kubusiowi!
Dodany 11.12.2005 00:00.
Konto usunięte
Disney zgłupiał, to nawet najbardziej głupi i niedorzeczny film jaki kiedykolwiek zrobiono jest szczytem myśli filozoficznej przy tym kontekście pomyślunku. I najlepiej by akcja działa się w XXIII wieku. Odcinki będą nosić nazwy Zemsta Prosiaków, Stumilowy las kontratakuje lub Kubuś Reaktywacja.
Dodany 11.12.2005 00:00.
Konto usunięte
Jasne, dodajcie mu jeszcze giwere i bedzie bardzo aktywny. A Prosiaczek?
Dodany 10.12.2005 00:00.