Najlepsze filmy 2010 roku wg Tarantino

Więcej
Listę swoich najlepszych filmów 2010 roku podał kolejny znany twórca - tym razem Quentin Tarantino. Reżyser w tym roku nie zrealizował żadnego filmu, był jedynie producentem "Maczety".

TOP 20 wg Tarantino:

1. "Toy Story 3"
2. "The Social Network"
3. "Królestwo zwierząt"
4. "Jestem miłością"
5. "Zaplątani"
6. "Prawdziwe męstwo"
7. "Miasto złodziei"
8. "Greenberg"
9. "Cyrus"
10. "Wkraczając w pustkę"
11. "Kick-Ass"
12. "Wybuchowa para"
13. "Idol z piekła rodem"
14. "Fighter"
15. "Jak zostać królem"
16. "Wszystko w porządku"
17. "Jak wytresować smoka"
18. "Robin Hood"
19. "Amer"
20. "Jackass 3D"


JB
  Ocena: 0.0/5
Twoje oceny
Średnia 0 Głosów
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

 Komentarze

Tomasz Pawlak
Bo uwierzę, że to w 100% jego gust... to tak jakby kazali mi w robocie wymienić 10ciu ulubionych współpracowników - aż bym kipiał szczerością ;)
(a że sam bym wyróżnił większość z tych filmów, to już inna sprawa ;)
Dodany 29.01.2011 00:00.
Dawid Szymański
Bardziej dziwi mnie brak Somewhere Coppoli, któremu sam przyznał Złotego Lwa w Wenecji.
Dodany 12.01.2011 00:00.
Mariusz Koryszewski
Dodany 11.01.2011 00:00.
Quentin? Bez Incepcji?!

Za bardzo pokręcone? :-)
Dodany 03.01.2011 00:00.
Pat_Derby
3832 pkt.
Że "Incepcji" nie ma to się akurat cieszę, ale cholera... co tam robi "Wybuchowa para"? Tego już nie jestem w stanie pojąć. Szkoda, że Quentin "Tronu" nie umieścił.
Dodany 03.01.2011 00:00.
Konto usunięte
Powinno byc '10 najlepszych amerykanskich filmow 2010 wg Tarantino'.
Dodany 03.01.2011 00:00.
Pat_Derby
3832 pkt.
Zwłaszcza "Królestwo zwierząt" i "Jestem miłością" to baaardzo amerykańskie filmy ;)
Dodany 03.01.2011 00:00.
Konto usunięte
ojej, sorry, rzeczywiscie nie zauwazylam emoticon
ale wiesz, ogolnie chodzi mi o to, ze amerykanscy tworcy z mainstreamu w ogole nie zauwazaja innego kina, a akurat amerykanskie wysokobudzetowe produkcje sa w dla kina mniej wiecej tym, czy piosenki Lady Gagi dla muzyki.
Fajnie, ze wymienil dwa filmy europejskie, choc o "Jestem miloscia" slyszal pewnie tylko dlatego, ze gra tam Tilda Swinton. Nie poprawia to jednak ogolnego wrazenia. A wrazenie jest takie, ze amerykanscy i czesciowo angieslcy tworcy (tak jak widzowie) nie ogladaja z reguly filmow w innym niz ich ojczysty jezyku (przynajmniej tak mozna wywnioskowac z tych wszystkich podsumowan).
Inna sprawa, ze akurat Tarantino jest tworca na wskros amerykanskim i moze po prostu byc gleboko rpzekonany, ze amerykanskie kino jest najlepsze. w koncu to jego subiektywne podsumowanie ;-)
Dodany 03.01.2011 00:00 w odpowiedzi na Ivo Paczkowski.
Kamil Wojtczak
"Maczety" nie umieścił ze skromności?
Dodany 03.01.2011 00:00.
Mariusz Pałka
Całkiem niezły zestaw od Q, chyba nawet lepszy niż w zeszłym roku...
Dodany 03.01.2011 00:00.
Konto usunięte
Quentin , co wielokrotnie podkreśla , interesuje się kinem z całego świata , po prostu może w tym roku nic go oprócz tych czterech ( Animal Kingdom , I am love , Enter the Void i Amer ) z Europy nie zachwyciło.
Zastanawiająca jest obecność "Wybuchowej pary" , choć nie widziałem tego filmu , ale w końcu oferuje jakąś tam zabawę konwencję , a Quentin to lubi. Nie mogę dociec za to , co ma do Scotta Pilgrima skoro ceni wyżej właśnie Wybuchową Parę.
No i zaskoczyły mnie aż trzy filmy animowane , bo we wcześniejszych rankingach chyba nigdy animacji nie wstawił.
No i cały czas czekam na jakąś kolaborację z Apatowem , bo znowu umieścił jego film wysoko , a drugi film z Jonah Hillem jeszcze wyżej.
Dodany 03.01.2011 00:00 w odpowiedzi na Konto usunięte.
Redox
185 pkt.
Tylko 6 tytułów obejrzanych... Mam sporo do nadrobienia!
Dodany 03.01.2011 00:00.
Dawid Szymański
Widziałem 9 filmów z tej listy, naprawdę nie wiem co Quentin widzi w nieziemsko irytującym "Królestwie zwierząt", ale zdaje sobie sprawę, że moja opinia o tym filmie znajduje się w mniejszości.
Dodany 03.01.2011 00:00.
Konto usunięte
Z tej listy to tylko Kick-Ass i mi się podobał.
Big-Daddy pokazał jak powinien działać Batman w realistycznej konwencji emoticon.
Dodany 03.01.2011 00:00.
Joel
770 pkt.
Jestem trochę zaskoczony (i nawet rozczarowany), że nie ma tu "Scott Pilgrim vs. the World", którego szalony styl przecież powinien przypaść Quentinowi do gustu. Szczególnie, że czytałem, iż wypowiadał się bardzo przychylnie o tym filmie...
Dodany 03.01.2011 00:00.
Konto usunięte
Dziwi mnie Wasze dziwienie sie - jakie filmy robi Tarantino kazdy wie, wiec nie wiem czemu ma do takich topów podchodzic w pelni powaznie. Pewnie Toy Story obejrzal z dzieciakami i z piwem w reku, wiec dal ten film tak wysoko.

A obrazy ktore obejrzal i beda dla niego inspiracja w kolejnych produkcjach, nie wymienial i nie wymieni w zadnych zestawieniach - to raczej naturalne.
Dodany 03.01.2011 00:00.
Konto usunięte
część z tych filmów to shit......