Najlepsze filmy 2010 roku wg Tarantino

Więcej
Listę swoich najlepszych filmów 2010 roku podał kolejny znany twórca - tym razem Quentin Tarantino. Reżyser w tym roku nie zrealizował żadnego filmu, był jedynie producentem "Maczety".

TOP 20 wg Tarantino:

1. "Toy Story 3"
2. "The Social Network"
3. "Królestwo zwierząt"
4. "Jestem miłością"
5. "Zaplątani"
6. "Prawdziwe męstwo"
7. "Miasto złodziei"
8. "Greenberg"
9. "Cyrus"
10. "Wkraczając w pustkę"
11. "Kick-Ass"
12. "Wybuchowa para"
13. "Idol z piekła rodem"
14. "Fighter"
15. "Jak zostać królem"
16. "Wszystko w porządku"
17. "Jak wytresować smoka"
18. "Robin Hood"
19. "Amer"
20. "Jackass 3D"


JB
  Ocena: 0.0/5
Twoje oceny
Średnia 0 Głosów
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

 Komentarze

Tomasz Pawlak
Bo uwierzę, że to w 100% jego gust... to tak jakby kazali mi w robocie wymienić 10ciu ulubionych współpracowników - aż bym kipiał szczerością ;)
(a że sam bym wyróżnił większość z tych filmów, to już inna sprawa ;)
Dodany 29.01.2011 00:00.
Dawid Szymański
Bardziej dziwi mnie brak Somewhere Coppoli, któremu sam przyznał Złotego Lwa w Wenecji.
Dodany 12.01.2011 00:00.
Mariusz Koryszewski
Dodany 11.01.2011 00:00.
Quentin? Bez Incepcji?!

Za bardzo pokręcone? :-)
Dodany 03.01.2011 00:00.
Pat_Derby
6307 pkt.
Że "Incepcji" nie ma to się akurat cieszę, ale cholera... co tam robi "Wybuchowa para"? Tego już nie jestem w stanie pojąć. Szkoda, że Quentin "Tronu" nie umieścił.
Dodany 03.01.2011 00:00.
Powinno byc '10 najlepszych amerykanskich filmow 2010 wg Tarantino'.
Dodany 03.01.2011 00:00.
Pat_Derby
6307 pkt.
Zwłaszcza "Królestwo zwierząt" i "Jestem miłością" to baaardzo amerykańskie filmy ;)
Dodany 03.01.2011 00:00.
ojej, sorry, rzeczywiscie nie zauwazylam emoticon
ale wiesz, ogolnie chodzi mi o to, ze amerykanscy tworcy z mainstreamu w ogole nie zauwazaja innego kina, a akurat amerykanskie wysokobudzetowe produkcje sa w dla kina mniej wiecej tym, czy piosenki Lady Gagi dla muzyki.
Fajnie, ze wymienil dwa filmy europejskie, choc o "Jestem miloscia" slyszal pewnie tylko dlatego, ze gra tam Tilda Swinton. Nie poprawia to jednak ogolnego wrazenia. A wrazenie jest takie, ze amerykanscy i czesciowo angieslcy tworcy (tak jak widzowie) nie ogladaja z reguly filmow w innym niz ich ojczysty jezyku (przynajmniej tak mozna wywnioskowac z tych wszystkich podsumowan).
Inna sprawa, ze akurat Tarantino jest tworca na wskros amerykanskim i moze po prostu byc gleboko rpzekonany, ze amerykanskie kino jest najlepsze. w koncu to jego subiektywne podsumowanie ;-)
Dodany 03.01.2011 00:00 w odpowiedzi na Ivo Paczkowski.
Kamil Wojtczak
"Maczety" nie umieścił ze skromności?
Dodany 03.01.2011 00:00.
Mariusz Pałka
Całkiem niezły zestaw od Q, chyba nawet lepszy niż w zeszłym roku...
Dodany 03.01.2011 00:00.
Quentin , co wielokrotnie podkreśla , interesuje się kinem z całego świata , po prostu może w tym roku nic go oprócz tych czterech ( Animal Kingdom , I am love , Enter the Void i Amer ) z Europy nie zachwyciło.
Zastanawiająca jest obecność "Wybuchowej pary" , choć nie widziałem tego filmu , ale w końcu oferuje jakąś tam zabawę konwencję , a Quentin to lubi. Nie mogę dociec za to , co ma do Scotta Pilgrima skoro ceni wyżej właśnie Wybuchową Parę.
No i zaskoczyły mnie aż trzy filmy animowane , bo we wcześniejszych rankingach chyba nigdy animacji nie wstawił.
No i cały czas czekam na jakąś kolaborację z Apatowem , bo znowu umieścił jego film wysoko , a drugi film z Jonah Hillem jeszcze wyżej.
 

Zapisz się na newsletter

 

 

Newsletter Stopklatki to najważniejsze informacje, recenzje, wywiady i konkursy w skondensowanej, atrakcyjnej formie. Dzięki niemu będziesz na bieżąco ze światem kina i filmu, dowiesz się, na co warto pójść do kina, o czym mówi Hollywood, nie przegapisz żadnego interesującego Cię materiału.