Aktorski czwartek z Colinem Firthem w roli głównejwróć do wydarzeń

Redakcja

Colin Firth urodził się w 1960 roku w Wielkiej Brytanii. Chociaż wychowywał się w inteligenckiej rodzinie, nigdy nie ciągnęło go do nauki. Mając 10 lat, pracował w National Youth Theater. Prawdziwą przygodę z aktorstwem rozpoczął na trzyletnim kursie w Drama Center w Londynie. Debiutował na początku lat 80., wcielając się w rolę Hamleta. Krytycy od razu dostrzegli w nim ogromny talent i potencjał. Do jego największych aktorskich osiągnięć należą m.in.: "Duma i uprzedzenie", "Angielski pacjent", "Zakochany Szekspir", "Dziennik Bridget Jones", "Dziewczyna z perłą", "Ostatni legion", "Mamma Mia!", "Jak zostać królem", "Drugie życie króla" i "Kingsman: Złoty krąg".

"Jak zostać królem"

O godzinie 20:00 widzowie będą mieli okazję obejrzeć dramat biograficzny "Jak zostać królem". Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest jednak dla niego problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen. Film w reżyserii Toma Hoopera nagrodzony został wieloma nagrodami, w tym czterema Oscarami. Jedna statuetka trafiła w ręce samego Colina Firtha.

"Drugie życie króla"

Kolejną filmową propozycją na czwartkowy wieczór jest "Drugie życie króla", które widzowie Stopklatki zobaczyć będą mogli o godzinie 22:35. Wallance Avery jest znudzony swoim życiem. Postanawia upozorować własną śmierć i zostać... królem golfa. Podczas podróży poznaje intrygującą i równie tajemniczą Mike. W tym komediodramacie Firthowi partneruje Emily Blunt.

 

"Jak zostać królem" - emisja w Stopklatce TV we czwartek 15 marca o godz. 20:00

"Drugie życie króla" - emisja w Stopklatce TV we czwartek 15 marca o godz. 22:35

fot. © UK Film Council / Speaking Film Productions Limited 2010

Redakcja

top wydarzenia

"Pogromcy duchów" za kulisami. Czego nie wiedziałeś o serii, a powinieneś?

"Pogromcy duchów" to kultowa komedia grozy, którą trzeba znać! Kryje w sobie również wiele tajemnic. Przed ...

"Blitz": Jason Statham w roli głównej

Sensacyjna opowieść o seryjnym zabójcy i detektywach na jego tropie z Jasonem Stathamem w roli głównej. Znaleźliśmy k...

Kolejny nowy serial we wrześniu w Stopklatce TV: ogólnopolska premiera „Przyjaciół z Wonderland”

Stopklatka TV jako pierwsza telewizja w Polsce zaprezentuje australijską serię „Przyjaciele z Wonderland”: pełną humo...

"Wikingowie": serial zrodzony z legend

Czy "Wikingów" trzeba komuś przedstawiać? Kultowy serial Stopklatka TV pokaże w środy o 20:00 – a pierwszy ...