06.04.2018

Cykl fantasy w Stopklatce TV

Poszukujący prawdy rycerze, siejące zniszczenie bestie i podstępne duchy. W cztery kolejne piątki kwietnia na antenie Stopklatki TV zagoszczą filmy fantasy, które ucieszą nie tylko fanów gatunku, ale także tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z podobnymi produkcjami. Stacja pokaże takie filmy, jak: "Beowulf – Pogromca ciemności", "Lochy i smoki: Księga Plugawego Mroku", "Czarownik i biały wąż", "Nieśmiertelny IV: Ostatnia rozgrywka".

Filmowy cykl otworzy "Beowulf – Pogromca ciemności" (emisja 6 kwietnia o godz. 20:00). To produkcja na podstawie saksońskiego poematu epickiego z VIII wieku, w której zobaczyć można Christophera Lamberta. W wyreżyserowanym przez Grahama Bakera filmie wystąpili również: znany z roli Stampera w "Jutro nie umiera nigdy" Götz Otto, wcielająca się w postać Rachell Scott w serialu "Ostatni okręt" Rhona Mitra oraz odtwórczyni demonicznej i mściwej kobiety-wojowniczki Anck-Su-Namun w "Mumii" – Patricia Valesquez. Film Bakera opowiada o samotnym rycerzu, który jako jeden z niewielu ma odwagę zmierzyć się z siejącą zniszczenie bestią.

Kolejną propozycją w piątkowym cyklu są "Lochy i smoki 3: Księga Plugawego Mroku" (emisja 13 kwietnia o godz. 20:00) . Bohaterem filmu jest Grayson, który od najmłodszych lat marzy o tym, by zostać prawdziwym, szlachetnym rycerzem. Kiedy zakon młodzieńca zostaje zaatakowany przez wroga, przeżyć udaje się jedynie Graysonowi. Łamiąc wiele niegdyś ustalonych przez siebie zasad, waleczny mężczyzna, w rolę którego wcielił się Jack Derges, postanawia odnaleźć ciało swojego ojca.  

W kolejnym tygodniu Stopklatka TV pokaże "Czarownika i białego węża" (emisja 20 kwietnia o godz. 20:00). To baśniowe kino Wschodu, odwołujące się do jednej z najstarszych legend chińskich. Młody zielarz Xu Xian udaje się w góry. Gdy przypadkowo wpada do jeziora, życie ratuje mu Biały Wąż, ukryty w postaci pięknej kobiety. Między mężczyzną a demonem zaczyna rodzić się uczucie. Z czasem o wszystkim dowiaduje się poskromiciel złych duchów, który postanawia uwolnić duszę Xu spod władzy ciemnych mocy. W filmie zobaczyć można Jeta Li, który przyczynił się do spopularyzowania kina kung-fu. Mając zaledwie 9 lat, Li rozpoczął naukę w akademii wushu. Bardzo szybko został trenerem kadry narodowej, a filmowi twórcy dostrzegli w nim ogromny potencjał.

Ostatnią propozycją w cyklu jest "Nieśmiertelny IV: Ostatnia rozgrywka" (emisja 27 kwietnia o godz. 20:00). Film opowiada o losach Connora MacLeoda, o którego upomina się odwieczny wróg – potężny i okrutny Jacob Kell. To on od setek lat kroczy jak cień za Connorem i zabija jego najbliższych, mszcząc się za krzywdę z przeszłości. Connor wie, że nadszedł czas ostatniego pojedynku. Postanawia wezwać na pomoc swego ucznia i przyjaciela – Duncana MacLeoda. Być może to właśnie on będzie musiał zająć miejsce Connora na następne stulecia.

 

fot. główne © 2011 Juli Entertainment Media Co., Ltd. All Rights Reserved

Zobacz również

Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
08.05.2024
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
czytaj