"Desperaci": szalony film akcjiwróć do aktualności

Redakcja

"Desperaci" to szalony film akcji, w którym główne role grają Ryan Phillippe i Benicio Del Toro. Co warto wiedzieć o tytułowych desperatach?

Parker i jego wspólnik Longbaugh to młodzi, zdecydowani na wszystko przestępcy. Kiedy przez przypadek dowiadują się, że pewna dziewczyna otrzymała milion dolarów za urodzenie dziecka potentatowi naftowemu, postanawiają porwać ją dla okupu. Pozornie wszystko idzie zgodnie z planem, lecz milioner nie zamierza pozwolić, by dziewczynie lub dziecku stała się krzywda. Zaczyna się morderczy wyścig z czasem.

Ryan Phillippe i jego poświęcenie dla roli

W jednej z głównych ról występuje Ryan Phillippe. Aktor poważnie potraktował swoją rolą w "Desperatach" - pare miesięcy przed zdjęciami rozpoczął intensywne ćwiczenia, by nabrać masy mięśniowej. Przybrał na wadzę... 15 kg! Dzięki tej roli, totalnie zmienił wizerunek "grzecznego chłopca".

Improwizowana scena

W jednej ze scen bohater grany przez Benicio Del Toro kradnie samochód. Pomysł wyszedł od aktora, który podobny motyw zobaczył w jednym z sensacyjnych seriali z lat 80. Sekwencja na tyle mu się spodobała, że poprosił o odtworzenie podobnej sceny reżysera Christophera McQuarriego.

Nawiązanie do legendarnych postaci

Główni bohaterowie noszą nazwiska Parker oraz Longbaugh. To drobny ukłon dla legend Dzikiego Zachodu. Mamy tutaj do czynienia z prawdziwymi nazwiskami Butcha Cassidy'ego i Sundance Kida.

Redakcja

top wydarzenia

"Sierociniec": reżyser przestraszył na planie młodą aktorkę. Co zrobił?

"Sierociniec" to jeden z najsłynniejszych hiszpańskich filmów ostatnich lat, który straszy, ale również wzr...

"Mexican": Julia Roberts, Brad Pitt i szalona akcja

"Mexican" to szalony film akcji z plejadą gwiazd. Co warto wiedzieć o tej hollywoodzkiej produkcji?

"Ścigani": film bardzo "na czasie"

"Ścigani" to film będący bardzo "na czasie". Mocny obraz, w którym możemy zobaczyć życie nielegal...

"Atlas Chmur": widowiskowy film sióstr Wachowskich z plejadą gwiazd!

"Atlas Chmur" to efektowny film z plejadą hollywoodzkich gwiazd od sióstr Wachowskich i Toma Tykwera. Co wa...