05.07.2022

FAMILIJNE POPOŁUDNIA W STOPKLATCE

Ekscytujące wyprawy, spowite magią przygody i ciekawi bohaterowie. Z okazji rozpoczęcia wakacji Stopklatka przygotowała specjalną, familijną ofertę. Już od 3 lipca, w każde, niedzielne popołudnie, stacja pokaże filmy uwielbiane przez młodych i nieco starszych widzów. Wśród propozycji na domowy seans dla całej rodziny znajdą się m.in. Asterix na olimpiadzie, Hook i Starożytne histerie – przygody frywolnych Rzymian.

Gwiazdy sportu i kina w jednej komedii

Asterix na olimpiadzie to pełna humoru i efektów specjalnych superprodukcja w  gwiazdorskiej obsadzie. Nadciągają igrzyska olimpijskie. Stawka zawodów jest bardzo atrakcyjna, bo wygrany zdobędzie rękę przepięknej Iryny, córki króla Irytosa. O jej uwagę od dłuższego czasu zabiega Romantix, który decyduje się wziąć udział w olimpiadzie. W walce o  zwycięstwo postanawiają mu pomóc jego przyjaciele – Asterix i Obelix. Czy uda im się pokonać konkurentów? W rolę Asterixa wcielił się Clovis Cornillac, zaś w Obelixa – Gerard Depardieu. W epizodycznych rolach pojawią się także gwiazdy sportu m.in.: legenda piłkarskiej reprezentacji Francji Zinedine Zidane oraz mistrz Formuły 1 Michael Schumacher.

Oscarowa adaptacja znanej baśni

Wśród starannie wyselekcjonowanych propozycji znajdzie się także film Hook w reżyserii Stevena Spielberga. To pełna wdzięku historia, która pozwala odkryć potęgę wyobraźni. Akcję tej adaptacji przeniesiono w czasy współczesne. Peter Banning (Robin Williams) jest zapracowanym czterdziestoletnim prawnikiem, który zaniedbuje swoją rodzinę. Pewnego dnia, jego dzieci  zostają porwane. Zrozpaczonego mężczyznę odwiedza Dzwoneczek (Julia Roberts) informując go, że jako chłopiec był Piotrusiem Panem… Film otrzymał aż pięć nominacji do Oscara.

Czy Rzymianie zrobili coś dobrego dla ludzkości?

Na antenie zagości także komedia Starożytne histerie – przygody frywolnych Rzymian. To filmowa adaptacja kultowego, brytyjskiego serialu komediowego w reżyserii Dominica Brigstocke’a. Czy Rzymianie zrobili coś dobrego dla ludzkości? Kim byli Celtowie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań widzowie odnajdą podczas podróży z młodym i  niezwykłym Attim, który przypadkiem naraził się na gniew samego Nerona. Gdy młodzieniec zostaje zmuszony do wstąpienia do rzymskiej armii, nie spodziewa się, że los zaprowadzi go aż do odległej Brytanii…

Goldie Hawn w przewrotnej komedii

Wielu wzruszeń z pewnością dostarczy widzom Dama za burtą – komedia romantyczna z  Kurtem Rusellem i Goldie Hawn w rolach głównych. To  historia zamożnej i  rozkapryszonej Joanny Stayton, która pewnego dnia podczas rejsu jachtem wypada za  burtę. Wyłowiona z wody, nie pamięta, kim jest. Wtedy do akcji wkracza człowiek, którego kiedyś upokorzyła. Mężczyzna postanawia wyrównać rachunki. Podaje się za jej męża i  oświadcza, że Joanna jest nie tylko jego żoną, ale i matką czwórki jego synów.

Różowa Pantera w Stopklatce

To jednak nie koniec filmowych emocji. W ostatnią niedzielę lipca Stopklatka pokaże Różową Panterę, znaną na całym świecie kultową komedię ze Stevem Martinem w roli głównej. Nieporadny inspektor Jacques Clouseau ma schwytać mordercę trenera francuskiej drużyny piłkarskiej i odnaleźć należący do ofiary diament – Różową Panterę. Pomaga mu nowy partner, Gilbert Ponton. Trop prowadzi stróżów prawa do Nowego Jorku. Z czasem nietypowe metody śledcze Clouseau przynoszą zaskakująco dobre rezultaty i detektywi są o krok od rozwiązania zagadki.

Kiedy i gdzie oglądać?

Familijne filmy w niedzielne popołudnia oglądaj przez cały lipiec w Stopklatce.

Asterix na olimpiadzie – niedziela, 3 lipca, godz. 13:35 

Hook – niedziela, 10 lipca, godz. 13:45

Starożytne histerie – przygody frywolnych Rzymian – niedziela, 17 lipca, godz. 14:00

Dama za burtą – niedziela, 24 lipca, godz. 14:00           

Różowa Pantera – niedziela, 31 lipca, godz. 13:40 

Zobacz również

„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
10.06.2024
„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
czytaj
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
06.06.2024
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
czytaj
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
04.06.2024
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
czytaj