17.01.2024

FILMOWA PODRÓŻ PO BOSTONIE, LONDYNIE I NOWYM JORKU – MIEJSKIE HISTORIE W STOPKLATCE

Wielkie miasta tętnią życiem i dostarczają setek historii wartych opowiedzenia. Portret metropolii w kinie to nie zawsze jednak hołd dla danego miasta, to często odkrywanie jego ciemnej strony. W styczniu Stopklatka zaprasza widzów na filmową podróż do Bostonu, Nowego Jorku i Londynu dzięki wyjątkowym produkcjom idealnym na długie, zimowe wieczory. Od 22 do 26 stycznia na antenie pojawią się takie tytuły jak: Przekładaniec, Porachunki, Święci z Bostonu 
i Wampir w Brooklynie.

O czym opowiada film Przekładaniec?

W poniedziałek 22 stycznia Stopklatka wyemituje Przekładaniec, czyli kryminał z Danielem Craigiem w roli głównej. Mr. X, handlarz narkotyków dobrze znany w barwnym londyńskim półświatku, postanawia wycofać się z interesu. Nie jest to jednak takie proste. Aby móc zacząć nowe życie, musi wykonać ostatnie zadanie wyznaczone mu przez jego szefa, bossa mafii. X musi odnaleźć córkę pewnego milionera i sfinalizować wielką transakcję. Mężczyzna przemierza wszystkie kręgi przestępczego podziemia Londynu bez pewności powodzenia misji. Sprawy szybko się komplikują, więc handlarz postanawia wdrożyć w życie własny plan.

Londyńskie Porachunki

Stolica Wielkiej Brytanii jest też tłem dla Porachunków – nagrodzonej BAFTĄ komedii kryminalnej, którą będzie można zobaczyć na antenie Stopklatki w środę, 24 stycznia. Karciany mistrz Eddy postanawia wziąć udział w grze o duże pieniądze nie z byle kim, a z gangsterem z East Endu. Pewny swoich umiejętności nie spodziewa się, że rozgrywka jest ustawiona i po spektakularnej porażce zadłuża się u mafiosy na ogromną kwotę. Eddy postanawia zdobyć pieniądze z pomocą trójki nierozgarniętych kumpli i… pakuje się w jeszcze większe tarapaty.

Święci z Bostonu

Środowy wieczór nie skończy się jednak w spowitym mgłą, deszczowym Londynie. Kolejna miejska historia rozegra się w samej stolicy stanu Massachusetts. Święci z Bostonu to opowieść o braciach MacManus, którzy po utarczce z rosyjską mafią postanawiają na własną rękę oczyścić miasto z gangsterów.  Przekonani, że Bóg wybrał ich jako wykonawców swojej woli, rozpoczynają krwawe łowy i eliminują kolejnych przestępców. Wkrótce cały Boston aż huczy od opowieści o ich morderczych “dobrych uczynkach”, a media zaczynają nazywać ich „Świętymi”. Tropem braci rusza policja i genialny agent FBI.

Wampir w Brooklynie

Ostatnia z miejskich historii rozegra się na ulicach największej dzielnicy Nowego Jorku. Wampir w Brooklynie to komedia grozy, w której w główne role wcielają się Eddie Murphy i Angela Bassett. Z karaibskiej wyspy przypływa statek z pół człowiekiem, pół wampirem na pokładzie. Uwodzicielski i szarmancki Maximillian − potomek Nosferatu – ma za zadanie przedłużyć wygasającą linię wampirzego rodu. W tym celu musi odszukać i uwieść kobietę, która także należy do jego gatunku. Idealną kandydatką wydaje się Rita Veder, która pracuje w nowojorskiej policji i… nie jest świadoma swojego wampirzego pochodzenia. Plan Maximilliana nie przewiduje jednak, że zakochany w Ricie policjant dołoży wszelkich starań, by uchronić kobietę przed zagrażającym jej złem. Przewrotna komedia z elementami horroru zagości na antenie Stopklatki w piątkowy wieczór.

Kiedy oglądać?

Przekładaniec – poniedziałek, 22 stycznia o 20:00

Porachunki – środa, 24 stycznia o 20:00

Święci z Bostonu – środa, 24 stycznia o 22:10

Wampir w Brooklynie – piątek, 26 stycznia o 20:00

Zobacz również

„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
10.06.2024
„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
czytaj
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
06.06.2024
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
czytaj
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
04.06.2024
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
czytaj