01.02.2018

Filmowe emocje – w lutym w Stopklatce TV!

Luty w Stopklatce TV pełen będzie filmowych emocji. Stacja pokaże m.in. porywający film akcji z Kurtem Russellem „Wielka draka w chińskiej dzielnicy”, zabawną komedię „Myśl jak facet”, trzymający w napięciu thriller z Jeffem Bridgesem i Sandrą Bullock „Zaginiona bez śladu” oraz wzbudzającą kontrowersję produkcję „Bronson” o słynnym przestępcy, w którego wcielił się Tom Hardy.

W pierwszą sobotę miesiąca stacja zaprasza na przebojową komedię „Myśl jak facet”, która szybko stała się wielkim przebojem, zarabiając w dniu swojej premiery ponad 33 miliony dolarów. Film opowiada o miłosnych perypetiach czterech przyjaciółek. Po przeczytaniu poradnika „Działaj jak kobieta, myśl jak facet", kobiety postanawiają wpłynąć na zachowania swoich mężów. Zaczynają podążać za wskazówkami autora bestsellera i wszystko układa się idealnie aż do momentu, kiedy… poradnik wpada w ręce ich partnerów.

„28 tygodni później” to z kolei propozycja Stopklatki TV skierowana do miłośników mocnych wrażeń. Wielka Brytania zostaje spustoszona przez śmiercionośnego wirusa. Niewielka grupa ludzi, której udało się uniknąć śmierci, stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Niespodziewanie okazuje się jednak, że do rodzącego się na nowo kraju, wkracza zakażony wirusem człowiek. W produkcji wystąpili m.in. Idris Elba, Rose Byrne oraz Jeremy Renner.

Niezapomniane emocje zagwarantuje widzom również kultowy film sztuk walki „Wielka draka w chińskiej dzielnicy”, którego reżyserem jest mistrz kina grozy – John Carpenter. Kurt Russel wciela się w Jacka Burtona, kierowcę ciężarówki. Mężczyzna wyrusza na poszukiwania narzeczonej swojego przyjaciela. Z pozoru prosta zagadka kryminalna prowadzi Jacka do nieznanego mu świata, w którym rządzi czarownik Lo Pan. Oprócz Kurta Russela w filmie zobaczyć można Kim Cattrall, aktorkę znaną m.in. z serialu „Seks w wielkim mieście”.

W ramach środowego pasma „Kino Konesera” stacja zaprezentuje m.in. film sensacyjny „Bronson”, oparty na biografii jednego z najsłynniejszych przestępców Wielkiej Brytanii. 19-letni Charles Bronson napada na pocztę. Wkrótce zostaje złapany przez policję i trafia do więzienia. Zamiast pokornie odsiedzieć swoją karę, mężczyna woli wszczynać bójki i wywoływać bunt wśród innych skazańców. Bronson szybko otrzymuje od angielskiej prasy przydomek „najbardziej agresywnego więźnia w historii”. W głównej roli zobaczyć będzie można gwiazdę Hollywood – Toma Hardy’ego.

W piątkowe wieczory Stopklatka TV zaprasza na thrillery w doborowej obsadzie. Bridget Fondę zobaczyć będzie można w „Sublokatorce”, gdzie zagrała młodą i niezależną Allison. Po rozstaniu z chłopakiem, kobieta postanawia znaleźć współlokatorkę do swojego mieszkania. Wkrótce zaczyna jej grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Debra Winger wystąpiła natomiast w filmie „Czarna wdowa”, w którym wcieliła się w rolę agentki federalnej Alexandry Barnes, tropiącej seryjną morderczynię milionerów. „Kryjówka diabła” to z kolei produkcja z Alicią Silverstone oraz Jeffem Goldblumem. Aktor zagrał mężczyznę, który po wybudzeniu ze śpiączki po wypadku samochodowym, zaczyna mieć przerażające wizje morderstw. W ostatni piątek lutego widzowie zobaczą zaskakujący thriller z Sandrą Bullock, Jeffem Bridgesem oraz Kieferem Sutherlandem. „Zaginiona bez śladu” to historia Jeffa, który nie może pogodzić się z tajemniczym zniknięciem swojej dziewczyny. Wierząc, że w końcu uda mu się dotrzeć do prawdy, postanawia poprowadzić prywatne śledztwo i rozpocząć niebezpieczną grę z porywaczem ukochanej.

W ramach poniedziałkowego pasma „Kino z historią” Stopklatka TV zaprezentuje filmy, których tematyka związana jest z II wojną światową. Dramat historyczny „Jakub kłamca” opowiada historię właściciela kawiarenki w czasach okupowanej Polski. W główną rolę wcielił się Robin Williams, a zdjęcia do filmu kręcone był m.in. w Łodzi oraz Piotrkowie Trybunalskim. „Zagubiony czas” to z kolei niemiecka produkcja z Mateuszem Damięckim. To niezwykła opowieść o miłości Polaka i Żydówki, która rozkwitła na terenie obozu koncentracyjnego Auschwitz. Następnie stacja pokaże „Joannę” z Urszulą Grabowską w roli żony polskiego żołnierza, ukrywającej w mieszkaniu żydowską dziewczynkę. Kiedy na jaw wychodzi skrywana tajemnica, kobieta stara się za wszelką cenę uratować życie dziecka. W ostatni poniedziałek miesiąca widzowie będą mogli zobaczyć wybitny dramat historyczny „Lektor” z oscarową rolą Kate Winslet. Aktorka wcieliła się w Hannę, która nawiązuje romans z przypadkowo napotkanym, kilkanaście lat młodszym Michaelem. Uczucie kwitnie, jednak z czasem kobieta znika bez pożegnania. Po wielu latach Michael odkrywa przerażającą prawdę o byłej ukochanej.

W niedzielne wieczory Stopklatka TV zaprasza widzów na kultową serię filmową o „Obcym”. Stacja wyemituje cztery części legendarnego horroru: „Obcy – 8. pasażer Nostromo”, Obcy – decydujące starcie, „Obcy 3” oraz Obcy: Przebudzenie”.

Kiedy oglądać:

„Sublokatorka” – 2 lutego, piątek godz. 20:00

 „Myśl jak facet” – 3 lutego, piątek godz. 20:00

„Obcy – 8. pasażer Nostromo” – 4 lutego, niedziela godz. 20:00

„Jakub kłamca” – 5 lutego, poniedziałek godz. 20:00

„Czarna wdowa” – 9 lutego, piątek godz. 20:00

„28 tygodni później” – 10 lutego, sobota godz. 23:50

Obcy – decydujące starcie – 11 lutego, niedziela godz. 20:00

„Zagubiony czas” – 12 lutego, poniedziałek godz. 20:00

„Kryjówka diabła” – 16 lutego, piątek godz. 20:00

„Obcy 3” – 18 lutego, niedziela godz. 20:00

„Joanna”19 lutego, poniedziałek godz. 20:00

„Bronson” – 21 lutego, środa godz. 23:45

„Zaginiona bez śladu” – 23 lutego, piątek godz. 20:00

Wielka draka w chińskiej dzielnicy” – 24 lutego, sobota 20:00

Obcy: Przebudzenie” – 25 lutego, niedziela godz. 20:00

 „Lektor”26 lutego, poniedziałek godz. 20:00

Zobacz również

Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
08.05.2024
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
czytaj