08.09.2022

GORĄCE PROPOZYCJE FILMOWE NA KONIEC LATA

Legendarna Gorączka, nominowany do Oscara Klient i kultowe Wejście smoka. We wrześniu Stopklatka przygotowała specjalną ofertę, którą wypełni klasykami kina i rozrywką w najlepszym wydaniu.

Al Pacino vs Robert De Niro

Doskonale poprowadzona narracja i błyskotliwe dialogi – Gorączka wyreżyserowana przez Michaela Manna to thriller kryminalny powszechnie uważany za jeden z najlepszych filmów tego gatunku. Fabuła przedstawia historię Neila McCauleya (Robert De Niro), doświadczonego i nieuchwytnego gangstera, na którego chrapkę ma wielu czołowych policjantów. Jednym z nich jest Vincent Hanna (Al Pacino). Neil planuje swój ostatni skok w karierze, którego celem jest opancerzony samochód transportujący papiery wartościowe pomiędzy bankami. Akcja przez długi czas idzie zgodnie z planem, jednak w pewnym momencie ginie trzech policjantów. Sytuacja wymyka się spod kontroli…

KLIENT

Film przedstawia historię 11-letniego Marka Swaya (Brad Renfro), który znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Chłopiec przypadkowo dowiaduje się, gdzie znajduje się ciało zamordowanego przez gangsterów senatora. Od tego momentu zaczynają się nim interesować zarówno przedstawiciele władz, jak i mafii. Mark poznaje adwokatkę Reggie Love (Susan Sarandon). To trzeźwiejąca alkoholiczka, która zgadza się reprezentować chłopca w zamian za symbolicznego dolara. Wkrótce Mark i Reggie znajdą się w poważnym niebezpieczeństwie. Wyreżyserowany przez Joela Schumachera Klient został oparty na motywach powieści Johna Grishama. Za rolę Reggie Susan Sarandon została nominowana do Oscara.

WEJŚCIE SMOKA

Jeden z najgłośniejszych filmów akcji w historii kina. Han (Kien Shih) długo doskonalił kung-fu, jednak po latach nauki postanowił zejść na „ciemną stronę mocy” i zaczął szkolić gangsterów i ochroniarzy fabryki opium. Proceder stał się niebezpieczny. Agent międzynarodowej organizacji wywiadowczej, Braithwaite (Geoffrey Weeks), werbuje do swojej misji Lee (Bruce Lee), który udaje się na turniej sztuk walki, by zebrać dowody obciążające Hana. Ostatecznie obaj staną na macie, próbując wyrównać rachunki. Wejście smoka miało być dopiero rozgrzewką przed wielką karierą dla Bruce’a Lee, którą zakończyła przedwczesna śmierć aktora. W 2004 roku film został dodany do listy filmów National Film Registry tworzących dziedzictwo kulturalne Stanów Zjednoczonych.

Kiedy oglądać:

Gorączka – sobota, 10 września o godz. 20:00

Klient – sobota, 17 września o godz. 20:00

Wejście smoka – sobota, 24 września o godz. 20:00

Zobacz również

Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
05.12.2023
Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
czytaj
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
21.11.2023
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
czytaj
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
17.11.2023
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
czytaj