13.08.2020

HUDSON I REX – WYSZCZEKANY DUET OD WRZEŚNIA W STOPKLATCE

Ścigają przestępców, rozwiązują skomplikowane zagadki kryminalne i zawsze spadają na cztery łapy. Razem tworzą niezwykły duet. Przygody detektywa Charliego Hudsona i jego wiernego, psiego partnera Rexa, widzowie zobaczą w policyjnym serialu Hudson i Rex już od 5 września w Stopklatce. Będzie to premiera tej produkcji w telewizji naziemnej. 

Kanadyjski serial

Hudson i Rex to kanadyjski serial z 2019r. Produkcja powstała na bazie popularnego formatu pt. Komisarz Rex, który podbił serca widzów nie tylko w Niemczech, Austrii i Włoszech, ale i w Polsce (emisja w Stopklatce w każdą sobotę i niedzielę od godz. 8:00). W rolę Hudsona, przystojnego detektywa, który wraca w rodzinne strony i zaczyna pracę w policji, wcielił się John Reardon. Jego partnerem jest Rex, duży owczarek niemiecki. Pies naprawdę nazywa się Diesel vom Burgimwald i jak przystało na aktora, ma własną stronę w serwisie filmowym IMDb.

O czym jest serial Hudson i Rex?

Fabuła serialu w lekkiej formie opowiada o przygodach policyjnego duetu, stojącego na straży prawa w St. John w Kanadzie. Charlie Hudson (John Reardon), dociekliwy detektyw o nienagannej reputacji pracuje w departamencie policji. Dzieciństwo spędził na czytaniu powieści kryminalnych w księgarni swojej ciotki, wykształcając przy tym niezwykłą umiejętność dedukcji. Niestety praca, której Charlie poświęca się bezgranicznie, przyczyniła się do rozpadu małżeństwa. Charlie i Rex spotykają się w trudnym dla obojga czasie. Pies jest agresywny po śmierci opiekuna w dywizji K9 i nikt nie jest w stanie nad nim zapanować, a detektyw jest w trakcie sprawy rozwodowej. Bohater postanawia przygarnąć psa na kilka dni, by uchronić go przed uśpieniem, ale wkrótce dostrzega niezwykłe umiejętności czworonoga, które mogą ułatwić mu pracę śledczego. Dzięki wyostrzonym zmysłom owczarka niemieckiego i doświadczeniu policjanta partnerzy będą wspólnie badać zawiłe sprawy kryminalne, depcząc po piętach przestępcom.

Przygotowania do roli

Diesel ciężko pracował, przygotowując się do roli Rexa. Trenował 7 razy w tygodniu, niezależnie od tego, czy występował na planie, czy też nie. Jego właścicielką i treserką jest Sherii Davis, która od 25 lat kompleksowo przygotowuje zwierzęta do występów w reklamach. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na planie, podczas kręcenia serialu, nie zawsze mogłam rozmawiać z Dieslem – wyjaśnia Davis. Musiał więc nauczyć się reagować na komendy niewerbalne i rozumieć mój język ciała, np. jeśli lekko odwrócę głowę, będzie wiedział, że powinien odwrócić wzrok – komentuje dalej Davis. Oswoić się na planie pomagał mu także jego serialowy partner John Reardon. Od tej pory bohaterowie są najlepszymi kumplami nie tylko w pracy. Za udział w ciężkich scenach z ogniem i eksplozjami, Diesel otrzymał Dyplom Honorowego Strażaka w uznaniu za jego zwinność, odwagę i niezwykły temperament.

Stopklatka zaprezentuje widzom 16 45-minutowych odcinków serialu, które będą emitowane w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10:00.

Zobacz również

Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
05.12.2023
Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
czytaj
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
21.11.2023
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
czytaj
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
17.11.2023
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
czytaj