22.11.2019

JAK WAGNER MOURA PRZYGOTOWYWAŁ SIĘ DO ROLI W SERIALU NARCOS

© 2015 NARCOS PRODUCTIONS LLC. All rights reserved

Narcos to serial telewizyjny, który podbił serca widzów na całym świecie. Teraz, wciągającą historię polowania na Pabla Escobara, widzowie będą mogli oglądać w każdą sobotę o godz. 22:00 w Stopklatka TV. W rolę największego narkotykowego bossa, wcielił się brazylijski aktor, Wagner Moura. 

Metamorfoza Wagnera Moury

Dla Wagnera Moury występ w produkcji był dużym wyzwaniem. Aktor przygotowując się do roli, musiał przytyć prawie 20 kilogramów. W tym celu przeszedł na bardzo niezdrową dietę, która pozwoliła mu nabrać ciała. Nadwaga odbiła się jednak negatywnie na jego zdrowiu, a zrzucenie niechcianego nadbagażu okazało się trudnym zadaniem. 

Przygotowanie do roli

Aktor od samych podstaw i to w ekspresowym tempie, nauczył się mówić po hiszpańsku. W wywiadach wielokrotnie zapewniał, że wcześniej nie znał ani jednego słowa  w tym języku. Jego zaangażowanie nie skończyło się jednak tylko na tym. Wagner Moura, aby dowiedzieć się więcej o Escobarze i samej Kolumbii, postanowił tam pojechać, jeszcze zanim rozpoczęły się zdjęcia do serialu. Odwiedził między innymi osiedle wybudowane przez owianego złą sławą handlarza narkotykowego. Na miejscu rozmawiał z mieszkańcami mówiąc im, że jest studentem na wymianie. Możliwe, że gdyby wiedzieli, że jest aktorem grającym Escobara, nie byliby tak otwarci i naturalni.

Życie prywatne

Wagner Moura to brazylijski aktor, reżyser i muzyk. Karierę aktorską rozpoczynał jako aktor teatralny, a w późniejszych latach wielokrotnie pojawiał się w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Rozpoznawalność przyniosła mu rola kapitana Roberto Nascimento w filmie Elitarni, a także postać Pablo Escobara w serialu Narcos. Dla swoich ról jest w stanie wiele poświęcić. Aktor mieszka w Rio de Janeiro, jest żonaty z dziennikarką i fotografką Sandrą Delgado, z którą wychowuje trzech synów. Moura znany jest też ze swojego zaangażowania w akcje społeczne. Działa w organizacji pozarządowej Movimento Humanos Direitos, która ma na celu obronę praw człowieka w Brazylii.

Narcos – gdzie oglądać? 

Serial Narcos oglądaj w Stopklatce TV, w każdą sobotę o godz. 22:00

Zobacz również

Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
08.05.2024
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
czytaj