"Książę i ja": napięta atmosfera na planie. Co było powodem?wróć do aktualności

Redakcja

"Książe i ja" to niecodzienna historia miłości ludzi z zupełnie różnych środowisk. Równie interesujące wydarzenia miały miejsce na planie zdjęciowym. Panowała iście książęca atmosfera!

Paige Morgan (Julia Stiles), studentka medycyny z Wisconsin, ma w życiu jasno określony cel, który konsekwentnie realizuje - chce skończyć studia i zostać lekarzem. Eddie (Luke Mably), następca tronu duńskiego, a jednocześnie playboy i wielbiciel szybkich wozów, próbuje natomiast uciec przed życiem, które zostało mu narzucone. Co by było, gdyby się spotkali? Miłość od pierwszego wejrzenia? Niekoniecznie... Czyż bowiem uczucie może okazać się ważniejsze od korony? Albo czy uroki królewskiego dworu, bale, długie suknie i ukłony dworzan mogą być atrakcyjniejsze od marzeń o medycynie?

Królewskie maniery na planie

© All rights reserved

Członkowie obsady drobiazgowo ćwiczyli etykietę, gesty i sposób wypowiedzi, a nawet metody podawania dłoni czy wysiadania z samochodu. Luke Mably tygodniami opanowywał królewski styl stania, chodzenia, mówienia i jedzenia. Na tyle że wraz z Benem Millerem przekonali obsługę hotelu w Toronto, że mają do czynienia z prawdziwym księciem Danii. Zażądali ciasteczka i herbatę. Usługiwało im sześciu kelnerów i kłaniało się w pas.

Na planie panowała nieco napięta atmosfera. Wszystko przez to, że królewskie klejnoty, pierścienie, diamentowe diademy i klejnoty koronne wypożyczono z firmy Harry Winstona. Ich wartość przekraczała 5 milionów dolarów. W trakcie dnia zdjęciowego, przy ekipie stale obecny był dyrektor działu ochrony firmy, który pilnował drogocennych przedmiotów.

Redakcja

top wydarzenia

"Atlas Chmur": widowiskowy film sióstr Wachowskich z plejadą gwiazd!

"Atlas Chmur" to efektowny film z plejadą hollywoodzkich gwiazd od sióstr Wachowskich i Toma Tykwera. Co wa...

Jean-Claude Van Damme - legenda kina akcji

Jean-Claude Van Damme - legendy kina akcji nikomu przedstawiać nie trzeba. "Pasażer" to jeden z filmów z je...

"Jak zostać królem": kulisy niesamowitej historii

"Jak zostać królem" to znakomita filmowa opowieść obsypana Oscarami. Co warto wiedzieć o słynnej produkcji ...

"Odbicie zła": po tym filmie nie zmrużycie oka!

"Odbicie zła" to jeden z najciekawszych filmów grozy ostatnich lat. Co warto wiedzieć o tej trzymającej w n...