18.04.2023

Lecimy rodzinnie ze stopklatką! Seria Powrót do przyszłości już od 7 maja

Tej serii nie trzeba przedstawiać nikomu. Powrót do przyszłości pozostaje kulturowym fenomenem lat 80-tych. Ikoniczna, fantastycznonaukowa trylogia połączyła sci-fi z komedią pomyłek i rozpoczęła trend na nostalgię za latami 50., a później 80. XX wieku. Kultową sagę Powrót do przyszłości będzie można zobaczyć dzięki Stopklatce, bo seria pojawi się na antenie już od 7 maja o 12:00 w ramach pasma Niedziela na luzie.

Powrót do przyszłości to jedna z najbardziej uwielbianych sag w historii kina. Trzy filmy wyreżyserowane przez Roberta Zemeckisa i wyprodukowane przez Stevena Spielberga stały się klasyką science-fiction i przedmiotem uwielbienia fanów na całym świecie. Spektakularne efekty specjalne, podróże w czasie, akcja, humor, ale też uniwersalna historia o przyjaźni i odpowiedzialności zapisała się w historii popkultury złotymi literami. Dość wspomnieć, że fanem produkcji był sam prezydent Ronald Reagan, który nawet cytował Powrót do przyszłości podczas jednej z przemów do kongresu. Siła oddziaływania legendarnej trylogii na współczesną kulturę wciąż jest bardzo silna – to właśnie Marty i Doktor Emmett Brown byli inspiracją dla twórców bijącej rekordy popularności kreskówki Rick i Morty.

Akcja filmowej sagi ma miejsce w połowie lat osiemdziesiątych. W pierwszej części trylogii Powrót do przyszłości, młody Marty McFly (Michael J. Fox) zostaje przypadkowo wysłany w czasie do lat pięćdziesiątych, gdzie spotyka swoich przyszłych rodziców. Chłopak musi zapobiec zmianie historii, która może odcisnąć się na jego własnym życiu. W sequelu, Marty i jego przyjaciel, ekscentryczny wynalazca Emmett Doc Brown (Christopher Lloyd), przenoszą się do 2015 roku, aby zapobiec katastrofie, która zniszczyła całe miasto. W ostatniej części, Marty i Doc podróżują do Dzikiego Zachodu, gdzie muszą zmierzyć się z grupą bandytów, zdobyć paliwo, aby wrócić do swojego czasu i – co najważniejsze – zapobiec śmierci Doca.

Powrót do przyszłości okazał się wielkim przebojem kasowym i kulturowym, zdobył uznanie krytyków, uwielbienie fanów, a także trzy Oscary, w tym za najlepszy montaż, montaż dźwięku i najlepsze efekty wizualne. Oprócz Michaela J. Foxa i Christophera Lloyda, w filmach wystąpili także Lea Thompson, Thomas F. Wilson i Crispin Glover. Trylogia Powrót do przyszłości to bezsprzeczna legenda popkultury, która wciąż zachwyca widzów na całym świecie i inspiruje młodych twórców.

Gwiazdy światowego kina, produkcje, które bawią i wzruszają całą rodzinę oraz historie, które umilą leniwe popołudnia. W każdą niedzielę o godz. 12:00, Stopklatka prezentuje najlepsze filmy familijne w ramach nowego pasma Niedziela na luzie.

Kiedy oglądać:

Powrót do przyszłości – niedziela, 7 maja o godz. 12:00

Powrót do przyszłości II – niedziela, 14 maja o godz. 12:00

Powrót do przyszłości III – niedziela, 21 maja o godz. 12:00

POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI
Komedia, Przygodowy, Sci-Fi | 1985-1990 USA
Reż. Robert Zemeckis
Prod. Steven Spielberg
Wyst. Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Thomas F. Wilson, Crispin Glove, Claudia Wells

Zobacz również

MATTHEW PERRY W FILMIE KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY NA WALENTYNKI W STOPKLATCE
24.01.2024
MATTHEW PERRY W FILMIE KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY NA WALENTYNKI W STOPKLATCE
czytaj
FILMOWA PODRÓŻ PO BOSTONIE, LONDYNIE I NOWYM JORKU – MIEJSKIE HISTORIE W STOPKLATCE
17.01.2024
FILMOWA PODRÓŻ PO BOSTONIE, LONDYNIE I NOWYM JORKU – MIEJSKIE HISTORIE W STOPKLATCE
czytaj
Tydzień z Cezarym Pazurą w Stopklatce
08.01.2024
Tydzień z Cezarym Pazurą w Stopklatce
czytaj