06.04.2023

Mastercard OFF CAMERA 2023 Borys Szyc i Sonia Szyc nominowani za role w filmie MIAŁO CIĘ NIE BYĆ

Kolejne wyróżnienia dla filmu Miało Cię nie być! Borys Szyc otrzymał nominację do Nagrody dla Najlepszego Aktora Festiwalu w filmach nominowanych w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Mastercard OFF CAMERA 2023. Z kolei córka aktora, Sonia Szyc, została nominowana do Nagrody Mastercard Rising Star 2023 za najlepszy debiut aktorski w filmie pełnometrażowym. Miało Cię nie być, najnowszy film twórcy hitu Teściowie, już we wrześniu tylko w kinach!

Siedemnastoletnia Mańka (Sonia Szyc) nieoczekiwanie wkracza do świata ojca (Borys Szyc), z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Nie zamierza zabawić w nim długo, ale ten standardowo krzyżuje jej plany. Nie tylko odkrywa, że dziewczyna mierzy się z trudnym życiowo wyzwaniem, ale też, wbrew woli córki, postanawia jej pomóc. Co jednak czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o rozterkach dorastającej nastolatki? Niewiele. Dlatego też wpada na pomysł, aby poszukać wsparcia i rady u byłych partnerek. Spotkania z barwną grupą eks, wśród których znajdą się zarówno wojująca feministka jak i tancerka z nocnego klubu, staną się dla ojca i córki szansą na nowy początek. Finał ich wspólnych perypetii zaskoczy każdego.

O filmie:

  • Gatunek: komedia, dramat
  • Produkcja: Polska 2023
  • Producent: Serce (Wszystkie Nasze Strachy)
  • Koproducenci: CANAL+, Grupa Kino Polska, Silesia Film oraz Mimikra
  • Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
  • Reżyseria: Kuba Michalczuk (Teściowie)
  • Scenariusz: Kasia Sarnowska (Wszystkie Nasze Strachy, (Nie)znajomi, Narzeczony na niby, Chemia)
  • Obsada: Borys Szyc (Zimna wojna, Wojna polsko-ruska, Kryptonim Polska, serial Król), Sonia Szyc (debiut filmowy), Magdalena Cielecka ( Niebezpieczne kobiety, serial Chyłka), Iza Kuna (Masz ci los!, Teściowie, serial Planeta Singli. Osiem historii), Jan Peszek (Listy do M. 5, Juliusz), Anita Jańcia (Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Chemia), Anna Moskal (Planeta Singli, Czarna owca), Anna Mrozowska (Na chwilę, na zawsze, Behawiorysta), Tomek Czechowski (debiut filmowy), Maciej Bisiorek (debiut filmowy)
  • Data premiery: wrzesień 2023

O festiwalu:

Przed nami 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Przez te kilkanaście lat Festiwal zmieniał się i ewoluował, lecz zawsze, od samego początku pokazywał i komentował to, co dzieje się na świecie. Poruszał ważne, aktualne tematy i nie bał się iść pod prąd. Dzięki temu stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych tego typu imprez w Europie Środkowej.

Trzon programu od lat, niezmiennie, wyznaczają dwa Konkursy: Główny Wytyczanie Drogi oraz Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. W tym pierwszym, dziesięć debiutów lub drugich filmów reżyserów z całego świata walczy o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy w wysokości  25 000 dolarów. W Konkursie Polskim dziesięć najbardziej interesujących rodzimych produkcji ma szansę na Nagrodę Dominiki Kulczyk & dFlights – 100 000 PLN. Przyznawane są również nagrody dla Najlepszej Aktorki, Aktora oraz Mastercard Rising Star – za debiut. O wszystkich wspomnianych laurach decydują dwa gremia jurorskie złożone z wybitnych międzynarodowych twórców i ekspertów.

2 - MIAŁO CIĘ NIE BYĆ W KONKURSIE POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH NA FESTIWALU MASTERCARD OFF CAMERA 2023

Zobacz również

Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
05.12.2023
Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
czytaj
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
21.11.2023
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
czytaj
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
17.11.2023
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
czytaj