17.10.2016

Najdziwniejsi filmowi superbohaterowie

Superbohaterowie aktualnie rządzą filmowym światem. Kolejne produkcje ze słynnymi postaciami powstają jak grzyby po deszczu. Wszyscy znają Batmana, Spider-Mana czy Supermana. Ale istnieją również bohaterowie z mocami, o których byście nigdy nie pomyśleli. Oni Cię zadziwią – oto najdziwniejsi superbohaterowie!

"Defendor"

Fot. kadr z filmu "Defendor" (reż. Peter Stebbings)

Nawet Woody Harrelson został superbohaterem. No nie do końca, bo w sumie… myślał, że jest niezniszczalnym superbohaterem. Świetny psychologiczny obraz, który temat traktuje w sposób niezwykle odważny.

"Superhero"

© All rights reserved

Rick Ricker zostaje ukąszony przez… zmutowaną ważkę. W wyniku tego wypadku zyskuje nadnaturalne zdolności. Jako superbohater Dragonfly postanawia pomagać innym ludziom. Tyle że nie za bardzo mu to wychodzi… Duża dawka humoru, a w tle – nieodżałowany Leslie Nielsen!

"Blankman"

Fot. kadr z filmu "Blankman" (reż. Mike Binder)

Darryl ma niesamowitą umiejętność – wynajduje ciekawe, ale totalnie bezużyteczne gadżety. Jakimś cudem udaje mu się stworzyć kuloodporne ciuchy, a to prowadzi do zostania… superbohaterem! Z maską ze skarpetki i peleryną z firany.

"Super"

Fot. kadr z filmu "Super" (reż. James Gunn)

Oto historia totalnego freaka, którego hasło przewodnie to "Zamknij się zbrodnio!". Jest dziwnie, brutalnie i strasznie zabawnie. Ale nic dziwnego – w końcu za reżyserię odpowiada James Guun, twórca hitu Marvela, "Strażników Galaktyki".

"Special"

Fot. kadr z filmu "Special" (reż. Hal Haberman, Jeremy Passmore)

Les Franken przejawia niezwykłą reakcję na nowy środek antydepresyjny. Nagle dochodzi do wniosku że jest superbohaterem. Szyje sobie strój i wychodzi na ulice by bronić miasto przed złem. Korporacja która produkuje felerny lek, w obawie przed opinią publiczną szybko reaguje… Przed nami nietypowy, niekiedy zabawny ale przede wszystkim przejmujący obraz człowieka odkrywającego w sobie moc na swój sposób.

"Toksyczny mściciel"

Fot. kadr z filmu "Toksyczny mściciel" (reż. Michael Herz, Lloyd Kaufman)

Zanim tytułowy bohater stał się szpetnym mutantem, nazywał się Melvin Junko i mieszkał w Tromaville, gdzie pracował jako sprzątacz w miejscowej siłowni. Nękany przez grupę wyrostków chłopak wypada przez przypadek z okna drugiego piętra i wpada prosto do beczki z toksycznymi chemikaliami. To go zamienia w morderczego superbohatera z mopem.

"Hydrozagadka"

Fot. kadr z filmu "Hydrozagadka" (reż. Andrzej Kondratiuk)

Superbohater znad Wisły, tak pięknie pasujący do naszej ojczyzny – w jej socjalistycznej wersji As nie tylko posiada supermoce, wie również co jest ważne – w swe wypowiedzi wplata jakże słuszne slogany typu "Alkohol to trucizna", czy wzywa do przestrzegania przepisów BHP.

Zobacz również

NIEOKIEŁZNANY ŻYWIOŁ KONTRA CZŁOWIEK – KULTOWY „TWISTER” W STOPKLATCE
11.07.2024
NIEOKIEŁZNANY ŻYWIOŁ KONTRA CZŁOWIEK – KULTOWY „TWISTER” W STOPKLATCE
czytaj
Kevin Bacon: Stopklatka świętuje urodziny aktora! Wyjątkowy seans filmowy już 8 lipca
05.07.2024
Kevin Bacon: Stopklatka świętuje urodziny aktora! Wyjątkowy seans filmowy już 8 lipca
czytaj
Telly Savalas czyli serialowy Kojak
28.06.2024
Telly Savalas czyli serialowy Kojak
czytaj