Jak może wyglądać życie na Ziemi za 30 lat? Co było prawdziwą przyczyną zatonięcia Titanica? Dlaczego niektórzy mordercy stali się gwiazdami popkultury? Na te oraz inne interesujące pytania odpowiedzą filmy i seriale dokumentalne, które w marcu pokaże Stopklatka TV. Na nowe pasmo stacja zaprasza od poniedziałku do czwartku około godz. 19:00.
Stopklatka TV zaprezentuje najciekawsze filmy oraz seriale, których scenariusz napisało życie. W marcu widzowie premierowo zobaczą francuski program dokumentalny z 2016 roku „Witajcie w przyszłości”. O tym, jak może wyglądać świat w 2050 roku, opowiedzą światowej sławy eksperci z różnych dziedzin, m.in. nauki, architektury i technologii. W odcinkach pt. „Medycyna jutra” i „Seks jutra” poznamy futurystyczną wizję zmiany tych dwóch obszarów życia, a także ich postrzegania przez człowieka.
Jak doszło do tajemniczych zniknięć czterech okrętów podwodnych: dwóch z USA oraz dwóch z byłego Związku Radzieckiego? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć dokument „Katastrofa na morzu”. Dzięki wywiadom z załogami nowoczesnych łodzi podwodnych oraz członkami rodzin ocalałych marynarzy, naukowcy starają się dowiedzieć, co było przyczyną śmierci wielu osób. W filmie „Ewakuacja Ziemi” eksperci sprawdzą natomiast przerażające, ale prawdopodobne scenariusze końca świata. Jeden z nich dotyczy gęstej gwiazdy neutronowej, zmierzającej prosto w kierunku naszego Układu Słonecznego.
Kolejną marcową propozycją Stopklatki TV jest doceniony przez krytyków i nominowany do Oscara film dokumentalny z 2016 roku „Watani: Mój dom”. Obraz opowiada przejmującą historię rodziny, która w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszej przyszłości postanawia uciec z ogarniętej wojną domową Syrii i rozpocząć nowe życie w Europie. „Sławni zbrodniarze: Charles Manson” oraz „Sławni zbrodniarze: Norman Bates” to z kolei programy pokazujące, w jaki sposób ci seryjni mordercy weszli do świata popkultury i stali się jej ikonami.
Propozycją dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, co tak naprawdę było przyczyną zatonięcia jednego z najbardziej znanych liniowców na świecie jest dwuczęściowy dokument „Titanic: 1912 akta sprawy". Występujący w nim badacz Tim Maltin poświecił swoją naukową karierę wyjaśnieniu tej katastrofy. W filmie przedstawia nieznane dotąd informacje, rzucając nowe światło na tę sprawę. Teoria Maltina na zawsze zmieni pogląd na to, co stało się w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku.
„Tajemnicze archiwa ZSRR” odsłaniają natomiast nieznane dotąd tajne archiwa byłego Związku Radzieckiego i akta ujawniające kulisy niewyjaśnionych spraw. Program jest wzbogacony rekonstrukcjami wydarzeń i komentarzem osób, które były zaangażowane w ich wyjaśnienie. Na te oraz inne ciekawe dokumenty Stopklatka TV zaprasza już w marcu – od poniedziałku do czwartku ok. godz. 19:00.
Kiedy oglądać:
„Sławni zbrodniarze: Charles Manson” – 8 marca, czwartek godz. 18:55
„Katastrofa na morzu” – 12 marca, poniedziałek godz. 18:50
„Watani: Mój dom” – 14 marca, środa godz. 18:55
„Sławni zbrodniarze: Norman Bates” – 15 marca, czwartek godz. 18:55
„Titanic: 1912 akta sprawy cz. 1" – 19 marca, poniedziałek godz. 19:00
„Ewakuacja Ziemi” – 20 marca, wtorek godz. 19:00
„Witajcie w przyszłości: Medycyna jutra” – 21 marca, środa godz. 18:55
„Tajemnicze archiwa ZSRR cz. 1 ” – 22 marca, czwartek godz. 19:05
„Titanic: 1912 akta sprawy cz. 2" – 26 marca, poniedziałek godz. 19:00
„Witajcie w przyszłości: Seks jutra” – 28 marca, środa godz. 18:55
„Tajemnicze archiwa ZSRR cz. 2” – 29 marca, czwartek godz. 19:00