06.07.2017

“Obietnica”: obraz współczesnych nastolatków

"Obietnica" to przejmujący polski film o współczesnych nastolatkach z debiutantami i plejadą gwiazd. Całość została stworzona pod czujnym okiem hollywoodzkiego specjalisty!

O czym jest "Obietnica"?

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype'a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem…

Pomoc hollywoodzkiego specjalisty

Scenariusz do filmu "Obietnica" autorstwa Anny Kazejak oraz Magnusa von Horna powstał pod czujnym okiem słynnego hollywoodzkiego scenarzysty Christophera Voglera, który jest wykładowcą struktur narracji, menadżerem rozwoju projektów w Hollywood, autorem przewodnika dla scenarzystów. 

Inspiracje

Reżyserka w wielu wywiadach podkreślała, że inspiracją do stworzenia tej historii były prawdziwe wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich latach w kraju i za granicą:

"Widzę w moich bohaterach pokolenie, które posiada wszelkie zachodnie dobra, nieobarczone historycznie i politycznie, wolne, a mimo to używające owej wolności do stworzenia własnego więzienia."

Amatorzy i profesjonaliści

W obsadzie filmu główne role Lili i Janka zagrali Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Wspomaga ich plejada polskich gwiazd. W "Obietnicy" występują Andrzej Chyra, Magdalena Popławska czy też Jowita Budnik, Bartłomiej Topa czy też Dawid Ogrodnik. Ten ostatni otrzymał Złotego Lwa za najlepszą rolę drugoplanową.

Zobacz również

Seriale kryminalne na gorące popołudnia
19.06.2024
Seriale kryminalne na gorące popołudnia
czytaj
„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
10.06.2024
„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
czytaj
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
06.06.2024
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
czytaj