09.05.2018

Podróż w czasie z niezwykłą serią dokumentalną „Postęp: historia ludzkości”.

Jaka jest tajemnica niezwykłego postępu, którego dokonała ludzkość na przestrzeni dziejów? Jak to się stało, że z prymitywnych nomadów staliśmy się gatunkiem, zdolnym do podbicia kosmosu? Na te i inne, nurtujące pytania odpowie seria dokumentalna „Postęp: historia ludzkości”, którą Stopklatka TV zaprezentuje jako pierwsza ogólnodostępna telewizja w Polsce. Premiera już 14 maja.

 

 „Postęp: historia ludzkości” to amerykańska seria dokumentalna z 2017 roku, zabierająca widzów w niezwykłą podróż w czasie po kluczowych dla rozwoju ludzkości wydarzeniach. Cofniemy się do momentów, w których doszło do powstania najważniejszych dla naszej ewolucji wynalazków. Ogień, medycyna, pieniądze, komunikacja, wojna, schronienie, eksploracja i transport – każdy z ośmiu odcinków prezentuje jeden z ważnych aspektów naszej współczesnej egzystencji. Co zapoczątkowało przełomowe odkrycia? Wraz z twórcami programu udamy się w przeszłość, by prześledzić bieg wydarzeń.

W pierwszym odcinku odwiedzimy m.in. XIII wiek, gdy stworzono broń palną w Chinach, a także XVII-wieczny Londyn, który zniszczony całkowicie przez wielki pożar, po odbudowie stał się pierwszym nowoczesnym miastem. Trafimy też w dużo bardziej odległe czasy, by podejrzeć, jak zmieniło się życie ludzi pierwotnych po wynalezieniu przez nich ognia. W kolejnych odsłonach programu przyjrzymy się m.in. postępom medycyny – zobaczymy, jaką lekcję wyciągnęliśmy z przeszłości i co pomaga nam w walce z plagami współczesności. Sprawdzimy, jak rozwinął się handel i pieniądze zawładnęły światem. Sięgniemy do czasów, gdy ludzie mieszkali w prymitywnych chatach i prześledzimy, jak doszło do tego, że przenieśli się do drapaczy chmur. Poznamy też odpowiedź na pytania: w jaki sposób malowidła w jaskiniach i hieroglify przekształciły się w zaawansowane formy komunikacji, a wykorzystywane do transportu zwierzęta, zostały zastąpione przez pojazdy silnikowe?

Program został zrealizowany w nowatorski sposób, a nad jego warstwą merytoryczną czuwali światowi eksperci. W oprawie muzycznej wykorzystano symfonie autorstwa Johna Boswella, znanego jako Melodysheep, dzięki czemu jego kompozycje po raz pierwszy pojawiły się w produkcji telewizyjnej. Prowadzącym program jest futurolog i prezenter Jason Silva, którego widzowie Stopklatki TV znają z popularnonaukowej serii „Pułapki umysłu”.

Fot. główne – © 2017 NGC Network US, LLC. All rights reserved. 

 

Postęp: historia ludzkości (Origins: The Journey of Humankind)

serial dokumentalny – sezon 1 (odcinki 1-8), USA 2017

 

Emisja: od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00

Pierwszy odcinek – 14 maja, poniedziałek godz. 18:00

Zobacz również

Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
05.12.2023
Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
czytaj
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
21.11.2023
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
czytaj
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
17.11.2023
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
czytaj