07.03.2018

“Polowanie na prezydenta” – wciągający hit z Samuelem L. Jacksonem w roli głównej

Kilka słów o fabule

Amerykański samolot z prezydentem USA na pokładzie zostaje zestrzelony na terytorium Finlandii. Głowie państwa udaje się katapultować. Prezydent William Alan Moore, pozostawiony sam w dziczy, musi zmierzyć się z wieloma trudnościami. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mu Oscar. Kilkunastoletni spadkobierca rodu myśliwych, który przechodzi właśnie w lesie swój test na męstwo.

Finlandia w Niemczech

Fiński scenarzysta i reżyser Jalmari Helander od dłuższego czasu planował nakręcić film akcji z duszą. Produkcję, która łączyłaby w sobie wartką fabułę, efekty specjalne i elementy klasycznych filmów młodzieżowych z lat osiemdziesiątych. W realizacji tego przedsięwzięcia pomógł mu producent Petri Jokiranta. Efekty ich wspólnej pracy zobaczyć będzie można na antenie Stopklatki TV. Akcja „Polowania na prezydenta” toczy się w Finaldii. Większość zdjęć realizowana była jednak w Niemczech oraz w Bavaria Film Studios. Znalezienie terenu, który spełniałby wymogi twórców, okazało się sporym wyzwaniem. Ostatecznie ekipa filmowa wylądowała z planem zdjęciowym w okolicach Zugspitze, najwyższego szczytu górskiego w Niemczech. Praca w tym miejscu nie była łatwa. Wiązała się bowiem z transportowaniem całej ekipy oraz sprzętu przez stromy i wyboisty teren.

Jalmari Helander o swoim filmie

Reżyser tak wypowiedział się na temat produkcji: "<> to film, który należy do mojego ulubionego gatunku. Uwielbiam oglądać filmy akcji i byłem zachwycony, że mogę taki nakręcić. Wierzę, że udało nam się zrealizować obraz, który nie rozczaruje widzów".

I dalej: "Sądzę, że udało nam się nakręcić wspaniały, epicki film, pełen elektryzujących scen akcji, w stylu największych przebojów z lat osiemdziesiątych, który ma też dużo ciepła i pozytywnych emocji. Mógłbym porównać go do , ale myślę, że w naszym filmie jest coś więcej".

Młody aktor z potencjałem

Trzynastoletniego Oscara zagrał młody fiński aktor Onni Tommila, bratanek Helandera. Chłopiec wystąpił wcześniej w jego poprzednim filmie „Rare Export: Opowieść wigilijna”.

Samuel L. Jackson tak ocenił pracę Tommila:  "To świetny chłopak. Gra instynktownie, ma mnóstwo energii i pomysłów, a gdy trzeba się skoncentrować i potraktować sprawy serio, robi to. Uważam, że jest prawdziwym profesjonalistą".

Dla Tommila współpraca z Samuelem L. Jacksonem okazała się cennym doświadczeniem: "Byłem bardzo podekscytowany i zdenerwowany przed naszym pierwszym spotkaniem. Okazało się, że to przemiły człowiek. Wspaniale się z nim pracowało, bo to naprawdę świetny aktor".

 

"Polowanie na prezydenta" – emisja w Stopklatce TV w środę 7 marca o godz. 20:00

fot. © 2014 Subzero Film Entertainment, Altitude Film Entertainment, Egoli Tossell

Zobacz również

„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
10.06.2024
„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
czytaj
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
06.06.2024
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
czytaj
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
04.06.2024
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
czytaj