"Polowanie na prezydenta" - wciągający hit z Samuelem L. Jacksonem w roli głównejwróć do wydarzeń

Redakcja

Kilka słów o fabule

Amerykański samolot z prezydentem USA na pokładzie zostaje zestrzelony na terytorium Finlandii. Głowie państwa udaje się katapultować. Prezydent William Alan Moore, pozostawiony sam w dziczy, musi zmierzyć się z wieloma trudnościami. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mu Oscar. Kilkunastoletni spadkobierca rodu myśliwych, który przechodzi właśnie w lesie swój test na męstwo.

Finlandia w Niemczech

Fiński scenarzysta i reżyser Jalmari Helander od dłuższego czasu planował nakręcić film akcji z duszą. Produkcję, która łączyłaby w sobie wartką fabułę, efekty specjalne i elementy klasycznych filmów młodzieżowych z lat osiemdziesiątych. W realizacji tego przedsięwzięcia pomógł mu producent Petri Jokiranta. Efekty ich wspólnej pracy zobaczyć będzie można na antenie Stopklatki TV. Akcja „Polowania na prezydenta” toczy się w Finaldii. Większość zdjęć realizowana była jednak w Niemczech oraz w Bavaria Film Studios. Znalezienie terenu, który spełniałby wymogi twórców, okazało się sporym wyzwaniem. Ostatecznie ekipa filmowa wylądowała z planem zdjęciowym w okolicach Zugspitze, najwyższego szczytu górskiego w Niemczech. Praca w tym miejscu nie była łatwa. Wiązała się bowiem z transportowaniem całej ekipy oraz sprzętu przez stromy i wyboisty teren.

Jalmari Helander o swoim filmie

Reżyser tak wypowiedział się na temat produkcji: "<> to film, który należy do mojego ulubionego gatunku. Uwielbiam oglądać filmy akcji i byłem zachwycony, że mogę taki nakręcić. Wierzę, że udało nam się zrealizować obraz, który nie rozczaruje widzów".

I dalej: "Sądzę, że udało nam się nakręcić wspaniały, epicki film, pełen elektryzujących scen akcji, w stylu największych przebojów z lat osiemdziesiątych, który ma też dużo ciepła i pozytywnych emocji. Mógłbym porównać go do , ale myślę, że w naszym filmie jest coś więcej".

Młody aktor z potencjałem

Trzynastoletniego Oscara zagrał młody fiński aktor Onni Tommila, bratanek Helandera. Chłopiec wystąpił wcześniej w jego poprzednim filmie „Rare Export: Opowieść wigilijna”.

Samuel L. Jackson tak ocenił pracę Tommila:  "To świetny chłopak. Gra instynktownie, ma mnóstwo energii i pomysłów, a gdy trzeba się skoncentrować i potraktować sprawy serio, robi to. Uważam, że jest prawdziwym profesjonalistą".

Dla Tommila współpraca z Samuelem L. Jacksonem okazała się cennym doświadczeniem: "Byłem bardzo podekscytowany i zdenerwowany przed naszym pierwszym spotkaniem. Okazało się, że to przemiły człowiek. Wspaniale się z nim pracowało, bo to naprawdę świetny aktor".

 

"Polowanie na prezydenta" - emisja w Stopklatce TV w środę 7 marca o godz. 20:00

fot. © 2014 Subzero Film Entertainment, Altitude Film Entertainment, Egoli Tossell

Redakcja

top wydarzenia

"Pogromcy duchów" za kulisami. Czego nie wiedziałeś o serii, a powinieneś?

"Pogromcy duchów" to kultowa komedia grozy, którą trzeba znać! Kryje w sobie również wiele tajemnic. Przed ...

"Piękny umysł": historia genialnego matematyka

"Piękny umysł" to wzruszająca historia genialnego matematyka XX wieku, który zmaga się z chorobą umysłową i...

Detektyw Holmes z XXI wieku – serial „Sherlock” w Stopklatce TV

Benedict Cumberbatch jako Sherlock Holmes naszych czasów: geniusz i ekscentryk, który rozwiązuje kryminalne zagadki w...

Zbrodnie, flirt i humor: serial kryminalny „Castle” w październiku w Stopklatce TV

Stopklatka TV zaprezentuje „Castle” – serial kryminalny, w którym policja i poszukujący inspiracji pisarz łączą siły,...