Polskie komedie, które Was rozśmieszą!wróć do wydarzeń

Redakcja

Polskie komedie można oglądać w nieskończoność. Śmieszą, bawią, poruszają pod płaszczykiem satyry poważne tematy. O to kilka z nich, które warto zobaczyć.

Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz

© All rights reserved

Absurdy PRL-u w obiektywie Stanisława Barei. Dyrektor Krzakoski jest wielką szychą, tyle że z problemami. Przedsiębiorstwo, którym kieruje, podupada, jemu samemu grozi zwolnienie. Pomaga mu jednak przypadek. W jego gabinecie zjawia się nieznajoma dziewczyna i twierdzi, że wkrótce urodzi jego dziecko. Ponieważ okazuje się, że przyszła mama jest córką Bardzo Ważnej Osoby, koniunkturalista Krzakoski widzi tu swoją wielką szansę. Postanawia rozwieść się z żoną i rozpocząć nowe, obiecujące życie jako zięć prominenta…

Futro

© All rights reserved

Pierwsza komunia Kubusia to dla jego dziadka, zamożnego biznesmena, okazja do zorganizowania wystawnej imprezy i zaimponowania rodzinie oraz znajomym. Wrażenie ma na nich zrobić wystawne menu a także luksusowe wyposażenie domu: sedes z fotokomórką, inteligentna kosiarka czy oryginalny grill. Plan upada już w chwili przybycia gości. Bogactwo wzbudza zazdrość a luksusowa willa zamienia się w pole bitwy.

U Pana Boga w ogródku

© All rights reserved

W miasteczku Królowy Most pojawiają się nowi mieszkańcy: najgorszy absolwent szkoły policyjnej i świadek koronny. Czy mieszkańców spokojnego miasteczka czeka rewolucja?

Jacek Bromski stworzył zabawną komedię z sytuacyjnymi żartami oraz pełnymi humoru dialogami, które na długo zapadają w pamięci.

Święty interes

© All rights reserved

Opowieść o dwóch braciach (Piotr Adamczyk i Adam Woronowicz), którzy wracają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Okazuje się, że w spadku odziedziczyli jedynie rozpadającą się stodołę wraz ze starą, rozklekotaną Warszawą M-20. Losy samochodu budzą ogromne zainteresowanie mieszkańców wsi, gdyż wieść gminna niesie, że w przeszłości należał on do biskupa Karola Wojtyły. Przekonani o cudownej, uzdrawiającej mocy pojazdu, ludzie chcą odkupić auto od spadkobierców. Ci zaś mają nadzieję, że sprzedaż pojazdu pozwoli im wydobyć się z finansowych tarapatów.

Wyjście awaryjne

© All rights reserved

Kolędowa, energiczna pani naczelnik gminy, ściśle współpracuje z miejscowymi prominentami - komendantem MO, szefem służby rolnej i lekarzem. Od jednego z nich dowiaduje się, że jej córka - Dorota - jest w ciąży. Dziewczyna nie chce zdradzić, kim jest ojciec dziecka. Kolędowa, przerażona utratą autorytetu władzy, znajduje "wyjście awaryjne", polegające na "kupieniu" narzeczonego z jednoczesnym opłaceniem rozwodu.

Komedia satyryczna ukazująca moralność i mentalność ludzi z prowincji, którzy zarówno w sprawach zawodowych, jak i prywatnych wciąż stwarzają pozory, by ukryć przed innymi swoje wady i słabości. Wciąż na czasie!

Poszukiwany, poszukiwana

© All rights reserved

Zabawna komedia pomyłek. Stanisław Maria Rechowicz, historyk sztuki, zostaje niesłusznie oskarżony o kradzież obrazu. W przebraniu kobiety ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, a z braku środków do życia podejmuje pracę gosposi, w wolnych chwilach malując kopię skradzionego dzieła.

Tłem dla perypetii Rechowicza jest Polska lat siedemdziesiątych oczami wielkiego prześmiewcy Stanisława Barei.

Brunet wieczorową porą

© All rights reserved

Cyganka zdradza Michałowi szczęśliwe numery w totka i przepowiada mu odnalezienie zgubionego zegarka, a także… popełnienie przez niego morderstwa. Kiedy w totolotku padają przepowiedziane liczby, a zegarek się odnajduje, Michał wpada w panikę...

Świetna kreacja Krzysztofa Kowalewskiego w jednej z najbardziej znanych komedii Stanisława Barei.

Ajlawju

© All rights reserved

Adaś Miauczyński, krytyk literacki i niespełniony poeta, marzy o wielkiej miłości. Na czyimś ślubie zwraca na siebie uwagę atrakcyjnej blondynki. Gosia okazuje się być znajomą z czasów studenckich...

Marek Koterski potrafi w znakomity sposób, pod przykrywką humoru, poruszyć poważne tematy. Słodko-gorzki obraz relacji damsko-męskich w wykonaniu Katarzyny Figury i Cezarego Pazury powoduje, że całość ogląda się z niekłamaną przyjemnością.

Nic śmiesznego

© All rights reserved

W prosektorium przygotowywane jest do pogrzebu ciało Adama Miauczyńskiego, zredukowanego filmowca. "Nie spotkało mnie w życiu nic śmiesznego" - podsumowuje nieboszczyk w monologu wewnętrznym przeżyte 40 lat. Przez całe życie towarzyszyła mu litania niepowodzeń.

Komediodramat Marka Koterskiego ze znakomitą rolą Cezarego Pazury. Świetne dialogi, znakomity scenariusz i słodko-gorzkie przesłanie - film do wielokrotnego oglądania!

Śluby panieńskie

© All rights reserved

Adaptacja klasycznej komedii autorstwa Aleksandra Fredry. Historia dwóch panien Anieli i Klary, które założyły, że nigdy nie wyjdą za mąż, za to będą dręczyć mężczyzn swą obojętnością.

Obsada powala. W głównych rolach występują takie gwiazdy polskiego kina jak Anna Cieślak, Marta Żmuda Trzebiatowska, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz, Wiktor Zborowski czy też Daniel Olbrychski. I chociażby dla ich umiejętności aktorskich, warto zobaczyć film Filipa Bajona.

Nie ma róży bez ognia

© All rights reserved

Jacek Fedorowicz jako szczęśliwy małżonek pięknej Wandy i nieszczęśliwy właściciel mieszkania z intruzem - byłym mężem Wandy. Wszelkie próby pozbycia się sublokatora nie przynoszą rezultatu. Przeciwnie, do mieszkania wprowadzają się kolejne osoby...

Komediowy obraz mieszkaniowych problemów Polaków od mistrza satyry - Stanisława Barei ze znakomitymi rolami Jacka Fedorowicza, Stanisławy Celińskiej i Jerzego Dobrowolskiego.

Żona dla Australijczyka

© All rights reserved

Robert, australijski farmer polskiego pochodzenia, przyjeżdża do starej ojczyzny w poszukiwaniu żony - pięknej i gospodarnej. Obrotny dziennikarz Żelazkiewicz obiecuje mu znaleźć odpowiednią kandydatkę w ciągu trzech dni, ale Robertowi wpada w oko śliczna chórzystka "Mazowsza"...

Stanisław Bareja sprawdził się w komedii muzycznej z udziałem zespołu "Mazowsze" i wyszło mu to nad wyraz dobrze. Film odniósł wielki sukces kasowy początku lat 60. i do dzisiaj jest chętnie oglądany.

Rzeczpospolita babska

© All rights reserved

Rok 1945. Na Ziemiach Odzyskanych zdemobilizowane, ale zachowujące strukturę wojskową dziewczęta z Dywizji im. Tadeusza Kościuszki, pod wodzą porucznik Krystyny wspólnie zaczynają gospodarować na przyznanym im majątku. Pech chce, że na ten sam majątek mają chętkę zdemobilizowani żołnierze z osady Walterówka. Oczywiście, obie strony przysięgają nie interesować się płcią odmienną, ale... zaczyna się rywalizacja, a z nią sympatie i sentymenty.

Mamy tutaj sporo komedii koszarowej, trochę filmu sensacyjnego, wiele humoru sytuacyjnego, a nawet slapsticku. Udana mieszanka zapewniająca filmowi ciągłą popularność.

Ciało

© All rights reserved

Goldi, drobny złodziejaszek, przewozi pociągiem walizkę ze skradzionymi kościelnymi precjozami. Pech, że spada ona na głowę przypadkowego podróżnego. Gdy Goldi usiłuje go ocucić, z przerażeniem orientuje się, że mężczyzna nie żyje. Goldi nie może zgłosić się na policję, musi zatem udawać przed innymi podróżnymi, że zmarły tylko zasnął.

Gwiazdorska obsada (Rafał Królikowski, Tomasz Karolak, Zbigniew Zamachowski, Robert Więckiewicz, Edyta Olszówka, Maja Hirsch) i niebanalny scenariusz powodują, że tę komedię pełną żartów sytuacyjnych ogląda się przez cały czas z uśmiechem na twarzy.

Show

© All rights reserved

Czarek, drobny oszust, musi uciekać przed zemstą mafii. Nabór do nowego reality show jest dla niego wybawieniem. Czarek wraz z dziewiątką innych kandydatów trafia do specjalnie wybudowanego domu-studia telewizyjnego na wyspie na jeziorze. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy ginie jedna z uczestniczek...

"Show" to ciekawe połączenie komedii z akcją z charakterystycznym dla Macieja Ślesickiego humorem i odniesieniami do innych filmów. A na dokładkę znakomity Cezary Pazura.

Redakcja

top wydarzenia

Uwaga! Zmiana pozycji w NC+

Od 21 sierpnia 2018 r. abonenci NC+ mogą oglądać Stopklatkę TV na nowej pozycji nr 191.

"Życie po zagładzie": co by było, gdyby nas nie było?

Założenie jest proste: w pewnym momencie znikają wszyscy ludzie. Świat musi sobie radzić bez nas. Jaki los spotkałby ...

Templariusze: Miłość i Krew – największa i najdroższa produkcja w historii skandynawskiego kina

Przejmująca historia o męstwie, oddaniu i miłości, której głównym bohaterem jest dzielny Szwed Arn Magnusson. Jako cz...

Zbrodnie, flirt i humor: serial kryminalny „Castle” w październiku w Stopklatce TV

Stopklatka TV zaprezentuje „Castle” – serial kryminalny, w którym policja i poszukujący inspiracji pisarz łączą siły,...