"Prawo Bronxu": Robert De Niro za kamerą!wróć do aktualności

Redakcja

Robert De Niro nie tylko znakomity aktor, ale również reżyser! "Prawo Bronxu" to dla niego jeden z najważniejszych filmów.

O czym jest "Prawo Bronxu"?

Nowy Jork, lata 60. XX wieku. Dziewięcioletni Calogero godzinami obserwuje Sonny'ego (Chazz Palminteri), szefa miejscowej mafii. Pewnego dnia chłopiec zostaje świadkiem morderstwa. Nie wyjawia jednak policji prawdy na temat tego, kto odpowiedzialny jest za zbrodnię. Wdzięczny mafioso wprowadza chłopca w tajniki swoich szemranych interesów. Zafascynowany przestępczym światem Calogero, wbrew zakazowi ojca (Robert De Niro), spotyka się z Sonnym. Z czasem zaczyna jednak rozumieć, że ojciec miał rację.

Matka i syn 

Gdy Kathrine Narducci przyprowadziła swojego 9-letniego syna na przesłuchanie do filmu, nie sądziła, że również otrzyma angaż. Spytała się, czy rola matki młodego Calogero jest wolna. Gdy się dowiedziała, że tak, spróbowała swych sił w castingu i udało się! Wspólnie ze swoim potomkiem wystąpiła w obrazie Roberta De Niro.

Komu zadedykował film Robert De Niro?

Swoich sił jako reżyser spróbował Robert De Niro, który gra w filmie jedną z głównych ról. "Prawo Bronxu" ma dla niego szczególne znaczenie - całość zadedykował swojemu ojcu, z którym był silnie związany. 

Ciepłe przyjęcie w Wenecji

"Prawo Bronxu" brało udział w konkursie głównym w Wenecji i walczyło o Złotego Lwa. Nagrody głównej film nie otrzymał, jednak został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków. 

Fot. główne © All Rights Reserved

Redakcja

top wydarzenia

"Mexican": Julia Roberts, Brad Pitt i szalona akcja

"Mexican" to szalony film akcji z plejadą gwiazd. Co warto wiedzieć o tej hollywoodzkiej produkcji?

"Ścigani": film bardzo "na czasie"

"Ścigani" to film będący bardzo "na czasie". Mocny obraz, w którym możemy zobaczyć życie nielegal...

"Młode strzelby II": wielki powrót westernu

"Młode strzelby II" to popularny western, który ożywił skostniały już nieco gatunek. Co warto wiedzieć o fi...

"Champion 3: Odkupienie": odrodzenie kina kopanego

"Champion 3: Odkupienie" to film akcji z główną rolą Scotta Adkinsa, nazywanego nowym Van Dammem. Co warto ...