28.03.2024

RAFAŁ ZAWIERUCHA W NOWEJ ROLI? STARTUJE KAMPANIA REKLAMOWA STOPKLATKI.

Popularny kanał filmowo-serialowy Stopklatka, należący do Grupy Kino Polska, już 29 marca rozpoczyna wizerunkowo-produktową kampanię reklamową. Będący ambasadorem Stopklatki Rafał Zawierucha pełni w niej rolę prezentera serwisu informacyjnego, który przedstawia wydarzenia… z filmów. Ostatnio o aktorze było głośno, gdy w nowym wizerunku pojawiał się publicznie jako reporter, przeprowadzając m.in. wywiady z artystami. Intrygująca przemiana Rafała Zawieruchy była zapowiedzią kampanii, promującej wiosenną ofertę filmową Stopklatki.

Nowa kampania Stopklatki

Lecimy z hitami codziennie od 20 to hasło kampanii reklamowej Stopklatki, jednego z najpopularniejszych kanałów filmowo-serialowych w kraju. W spotach reklamowych, które będzie można zobaczyć wraz ze startem kampanii, Rafał Zawierucha zaprezentuje wydarzenia, które nawiązują jednak nie do sytuacji na świecie, a do… filmów z wiosennej ramówki kanału. Całość utrzymana jest w żartobliwej konwencji – w kreacjach reklamowych aktor występuje w nieco przerysowanej roli prowadzącego serwisów newsowych. W zaaranżowanym na potrzeby kampanii studiu informacyjnym Stopklatki, pojawia się z blond fryzurą, widoczną opalenizną i w nienagannym garniturze. W fazie poprzedzającej start kampanii w podobnej stylizacji Rafała Zawieruchę można było zobaczyć wprzestrzeni miejskiej, przeprowadzającego sondy uliczne, w których nie brakowało zaskakujących pytań. Pojawił się także na rozdaniu Fryderyków, gdzie przeprowadzał wywiady z artystami. Jego poczynania jako reportera można było śledzić na kanałach społecznościowych oraz w mediach, które spekulowały na temat nowej, tajemniczej roli aktora.

Newsy filmowe

“To wyjątkowe połączenie dwóch światów – newsowego i filmowego – miało swoje źródło w obserwacji trendów wśród widowni telewizyjnej, która poza contentem filmowym chętnie ogląda wiadomości ze świata. Tak narodził się kreatywny koncept kampanii. Rafał Zawierucha jako ambasador Stopklatki wciela się w prezentera wiadomości, osadzonych w uniwersum filmowym. W dzisiejszych czasach, łatwo zauważyć, że nasze codzienne doświadczenia są często zdominowane przez strumień negatywnych informacji. Zamiast jednak poddawać się temu trendowi, pragniemy dać naszym widzom pozytywne emocje w rozrywkowej i relaksującej formule.” – mówi Patrycja Gałązka, dyrektorka marketingu i komunikacji w Grupie Kino Polska.

Hity wiosennej ramówki

W wiosennej edycji kampanii Stopklatki, jej centralną pozycję zajmują filmowe hity, takie jak „Mumia” (30 marca), „Igrzyska śmierci” (6 kwietnia), „Mechanik: Prawo zemsty” i „Nienawistna ósemka” (13 kwietnia), „Londyn w ogniu” (20 kwietnia) czy „Dredd” (27 kwietnia). To właśnie do tych tytułów nawiązują wydarzenia, przedstawione przez Rafała Zawieruchę w spotach reklamowych.

Kampania Stopklatki – od kiedy do kiedy?

Kampania startuje 29 marca i potrwa do końca maja. Koncept kreatywny oraz hasło Lecimy z hitami codziennie od 20 nawiązują do wcześniejszych odsłon kampanii i są elementem długofalowej strategii komunikacji. Główne działania obejmują ogólnopolską kampanię radiową, prasę i digital, jak również lokalne działania w digital outdoorze oraz autopromocję i cross-promocję na kanałach telewizyjnych. Dodatek stanowią działania promocyjne u operatorów kablowych i satelitarnych. Landing page kampanii, który dostępny jest pod adresem https://stopklatka.pl/lecimy-z-hitami, został przygotowany w formie nawiązującej wyglądem do serwisu newsowego.

Kto stoi za kampanią?

Koncepcja kreatywna wiosennej kampanii Stopklatki została przygotowana przez TWIN .collective, za planowanie i zakup mediów ponownie odpowiadał Havas Media, a za produkcję spotów reklamowych Warsaw Production Team oraz Dział Autopromocji Grupy Kino Polska. Za działania PR-owe odpowiada dział komunikacji Grupy Kino Polska we współpracy z agencją Flywheel.

Zobacz również

Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
08.05.2024
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
czytaj