13.04.2023

Rafał Zawierucha w kampanii Stopklatki. Stacja rusza z kampanią reklamową pod hasłem Lecimy z hitami

Należący do Grupy Kino Polska, popularny kanał filmowo-serialowy Stopklatka, rozpoczyna wizerunkowo-produktową kampanię reklamową, której twarzą został znany aktor Rafał Zawierucha. Kampania opiera się na komunikacji pasm filmowych: Głośne hity, Niedziela na luzie, Pogromcy poniedziałków i Straszne piątki. 

 Kampania reklamowa Stopklatki startuje 14 kwietnia i potrwa do końca maja. Koncept kreatywny został zbudowany wokół kluczowych pasm filmowych kanału a jego motywem przewodnim jest zabawa słowem “lecimy, które łączy komunikację poszczególnych pasm poprzez wprowadzenie charakterystycznych dla tematyki filmów haseł przewodnich. Sobotnie pasmo, czyli prezentujące najpopularniejsze tytuły Głośne hity zyskały claim Lecimy na grubo. Pogromcy poniedziałków z największymi twardzielami Hollywood to Lecimy na ostro, Podnoszące adrenalinę Straszne piątkiLecimy jak diabli, natomiast nowe pasmo familijne Niedziela na luzie będzie komunikowane pod hasłem Lecimy rodzinnie. Kampania, nawiązując do powszechnie stosowanego sformułowania, zachęca widzów do sprawdzania co aktualnie leci w Stopklatce, i jest spięta nadrzędnym taglinem Lecimy z hitami. 

Twarzą kampanii został znany polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy oraz pasjonat kina – Rafał Zawierucha, który ma za sobą m.in. rolę w filmie Quentina Tarantino Pewnego razu w Hollywood czy też w polskich hitach Bogowie i Najmro. Kocha, kradnie, szanuje. W kreacjach reklamowych – zarówno w key visualach, jak i spotach – aktor wciela się w postacie, symbolizujące promowane pasma filmowe i przeprowadza widzów przez wiosenną ramówkę Stopklatki.

Stopklatka jest kanałem filmowo-serialowym, który wypracował sobie już silną markę i zaufanie wśród widowni. Fani Stopklatki wiedzą, że zawsze znajdą tu dla siebie dobry film na wieczór. Dlatego też w najnowszej kampanii wizerunkowej koncentrujemy się bardziej na budowaniu konkretnych przyzwyczajeń widzów, poprzez kierowanie ich na ulubione pasma. Stopklatka jest jak przyjaciel, z którym widzowie spędzają swój czas, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić do kampanii brand hero, personifikację kanału. Cieszymy się, że to właśnie Rafał Zawierucha wprowadza widzów w świat gatunków filmowych, których można spodziewać się w poszczególnych pasmach antenowych. – mówi Patrycja Gałązka, dyrektorka marketingu i ds. rozwoju biznesu w Grupie Kino Polska.

Kampania obejmuje intensywne działania digital (portale tematyczne i horyzontalne, SEM, media społecznościowe – Facebook, Instagram, Youtube, SEM), prasę (TV guide’y), radio, kanały telewizyjne z portfolio Grupy Kino Polska oraz działania promocyjne u operatorów kablowych i satelitarnych.

Koncepcję strategiczną i kreatywną kampanii przygotowała agencja Open Gate. Za planowanie i zakup mediów odpowiada Havas Media.

W wiosennej ofercie poszczególnych pasm filmowych Stopklatki znajdą się takie hity jak:

Głośne hity – soboty o 20:00: Ronin, Ognisty podmuch, Efekt motyla, Ludzie honoru, Młodzi gniewni, Kiler, Kiler 2

Niedziela na luzie – niedziele o 12:00: Królewna Śnieżka, Junior, Hotel Marigold, seria Powrót do przyszłości

Pogromcy poniedziałków – poniedziałki o 20:00: seria Najlepsi z najlepszych, Człowiek Tai Chi, Pitch Black, Pocałunek śmierci

Straszne piątki – piątki po 22:00: Egzorcysta: Początek, Lustra,  Wstrząsy, Omen, Zaraz wracam, Carrie

Zobacz również

„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
10.06.2024
„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
czytaj
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
06.06.2024
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
czytaj
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
04.06.2024
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
czytaj