04.02.2022

ROMEO I JULIA 14 LUTEGO W STOPKLATCE

Niezwykła scenografia, wspaniała ścieżka dźwiękowa oraz genialne kreacje aktorskie. 14  lutego o godz. 21:55 Stopklatka pokaże Romeo i Julię. Film jest jedną z najbardziej niekonwencjonalnych adaptacji klasycznego dzieła Williama Szekspira.

Klasyka we współczesnym wydaniu

Bawi, wzrusza i skłania do refleksji. Romeo i Julia Baza Luhrmanna to uwspółcześniona, ale z  zachowaniem języka oryginału, ekranizacja słynnego dramatu Williama Szekspira. Zamiast mieczy bohaterowie używają pistoletów, a w tle opowieści pojawiają się gangsterzy. W role tytułowych kochanków wcielili się młodzi aktorzy – Leonardo DiCaprio i Claire Danes.

O czym jest film Romeo i Julia?

W fikcyjnym miasteczku Verona Beach na Florydzie zwaśnione rodziny Montekich i Kapuletów rywalizują między sobą. Pewnego dnia Romeo Monteki (Leonardo DiCaprio) pojawia się na przyjęciu organizowanym przez Kapuletów, gdzie poznaje Julię (Claire Danes). Jej ojciec chciałby wydać ją za  wpływowego Davida Parysa (Paul Rudd). Ślub córki pozwoliłby mu zwiększyć swoje wpływy w  mafijnym światku. Julia jednak zakochuje się bez pamięci w Romeo…

Rozbity bank z nagrodami

Produkcja zdobyła cztery statuetki BAFTA – w tym za najlepszy scenariusz adaptowany, reżyserię i  ścieżkę dźwiękową. Leonardo DiCaprio za rolę w filmie otrzymał berlińskiego Srebrnego Niedźwiedzia. Brigitte Broch i Catherine Martin za niezwykłą scenografię otrzymały nominację do Oscara.

Romeo i Julia kiedy i gdzie oglądać?

Film Romeo i Julia oglądaj w poniedziałek, 14 lutego o godz. 21:55 w Stopklatce.

Zobacz również

Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
08.05.2024
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
czytaj