"Skok": kino gangsterskie z hollywoodzką obsadąwróć do aktualności

Redakcja

"Skok" to trzymający w napięciu film gangsterski ze znakomitą hollywoodzką obsadą. Co warto wiedzieć o tej produkcji?

Złodziej z olbrzymim doświadczeniem (Gene Hackman), podczas jednego ze skoków zostaje sfilmowany przez kamery sklepowe. Gdy trafia się kolejne zlecenie, postanawia na akcję wysłać swojego siostrzeńca, by upewnić się, że ten jest wobec niego lojalny. Okazuje się jednak, że młody chłopak oznacza same kłopoty...

Kto miał zagrać w głównej roli?

Pierwotnie do roli Jimmy'ego Slicka rozważany był Owen Wilson. Jednak ostatecznie rolę otrzymał Sam Rockwell, który na planie stworzył niezwykle zgrany duet z legendą Hollywood - Genem Hackmanem.

Problemy hollywoodzkiej legendy

Co jednak ciekawe, jednym z wywiadów Gene Hackman przyznał, że w trakcie kręcenia zdjęć, czuł się na planie dość niekomfortowo. Dlaczego? Wszyscy wokół sądzili, że mimo zaawansowanego wieku, ma lepszą kondycję. Okazało się jednak, że aktor potrzebuje więcej odpoczynku mimo napiętego grafika zdjęciowego. Ostatecznie jednak udało się wszystko zrealizować w terminach.

Z drugiej strony, Danny DeVito uznał, że jego kolega po fachu znacznie przesadzał i na planie panowała iście rodzinna atmosfera. Tym bardziej, że wcześniej spotkali się już na planie kilku innych produkcji.

Znakomite kino gangsterskie

"Skok" został bardzo ciepło przyjęty przez widzów. Doceniono przede wszystkim niepowtarzalną atmosferę kina gangsterskiego ze świetnie rozpisanymi i charakterystycznymi rolami.

Redakcja

top wydarzenia

Chuck Norris: nie tylko żarty o kopie z półobrotu

Chuck Norris to jeden z największych twardzieli Hollywood i prawdziwa legenda. Przed Wami kilka ciekawostek o jego ży...

Jean-Claude Van Damme - legenda kina akcji

Jean-Claude Van Damme - legendy kina akcji nikomu przedstawiać nie trzeba. "Pasażer" to jeden z filmów z je...

"Taksówkarz": kultowy film z Robertem De Niro

"Taksówkarz" to kultowy film w reżyserii Martina Scorsese z główną rolą świetnego Roberta De Niro. Obraz te...

"Pole rażenia": klasyczny film akcji. Bruce Willis jako Tom Hardy!

"Pole rażenia" to klasyczny film sensacyjny z lat 90. W głównej roli Bruce Willis. Ciekawostką jest główne ...