16.03.2018

“Sprawa Kramerów”: hit z mistrzami kina

W środowym cyklu Kino konesera Stopklatka TV pokaże wielokrotnie nagrodzony Oscarami i Złotymi Globami dramat obyczajowy „Sprawa Kramerów”.

Film Roberta Bentona to opowieść o tym, jak problemy rodziców i ich rozwód wpływają na życie małego dziecka. Ted Kramer jest całkowicie pochłonięty sobą i własną karierą. Jego żona nie zamierza dłużej tego znosić i pewnego dnia zostawia Teda, razem z sześcioletnim synem Billym. Chłopiec ledwo zna ojca, a Ted nie ma pojęcia o wychowywaniu dzieci. Skazani na siebie, muszą się poznać. Ted zmienia zupełnie podejście do dziecka i do życia. I właśnie w momencie, w którym ich układ zdaje się funkcjonować idealnie, Joanna oświadcza, że chce zabrać syna do siebie. Ted nie zamierza się poddać, a sprawa trafia do sądu.

W filmie zobaczyć można prawdziwych mistrzów gry aktorskiej, czyli Dustina Hoffmana i Meryl Streep, którzy za swoją pracę nagrodzeni zostali Oscarami. A niewiele brakowało, by na planie pierwszoplanową aktorkę zobaczyć w zupełnie innej roli. Początkowo w postać Joanny Kramer wcielić miała się Kate Jackson. Inne projekty, w których jednak brała udział, nie pozwoliły jej zaangażować się w film Bentona.

Praca na planie "Sprawy Kramerów" nie należała do najłatwiejszych, głównie za sprawą samego Dustina Hoffmana. Aktor robił wszystko, by pomóc kolegom wczuć się w role.  Nie miał oporów, by w tym celu, używając wielu niestandardowych metod, doprowadzać ich do łez. Meryl Streep została nawet raz spoliczkowana przez swojego filmowego męża. Scenariusz od aktorów zdecydowanie tego nie wymagał.

Film w pierwszy weekend zarobił ponad 5 milionów dolarów. W sumie zebrał na amerykańskim rynku około 100 milionów, co było oszałamiającym sukcesem jak na rodzinny dramat sądowy.

"Sprawa Kramerów" – emisja w Stopklatce TV w środę 21 marca o godz. 00:10

fot. główne © Sony Pictures Television Inc. All Rights Reserved

 

 

Zobacz również

Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
22.05.2024
Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
czytaj
Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj