Steven Seagal: aktor, agent CIA i muzyk. Wciąż potrafi zaskoczyć!wróć do aktualności

Redakcja

Steven Seagal to jeden z najpopularniejszych aktorów kina akcji. Co warto o nim wiedzieć, oprócz tego, że zagrał w niezliczonej liczbie filmów sensacyjnych?

Japonia i agent CIA

Jako nastolatek, wyjechał do Japonii, by nauczać języka angielskiego. Tam też zaczął trenować wschodnie sztuki walki. Po kilku latach, jako pierwszy "biały człowiek", otworzył szkołę dla innych adeptów.

W połowie lat 80. wrócił do Stanów Zjednoczonych. Zanim zajął się aktorstwem, parał się różnymi zawodami. Podobno przez pewien okres czasu Steven Seagal był... agentem CIA. Nigdy jednak nie potwierdził tej informacji mediom.

Od instruktora do wielkiej gwiazdy

© All rights reserved

Zanim został zawodowym aktorem, był instruktorem sztuk walki na planach filmowych. Uczył między innymi Seana Connery'ego w trakcie kręcenia "Nigdy nie mów nigdy". Było ostro - Steven Seagal przypadkowo złamał nadgarstek ówczesnemu agentowi 007.

W 1988 roku zadebiutował w filmie "Nico - ponad prawem". Od tamtego momentu jego kariera potoczyła się błyskawicznie, zaś aktora zaczęto stawiać na jednej półce obok takich gwiazd jak Sylvester Stallone czy też Arnold Schwarzenegger. Nie zgodził on się jednak na grę w serii "Niezniszczalni" z "kolegami po fachu". Dlaczego?

"Życie jest za krótkie, by pracować z pajacami."

Nie tylko łubu-du

Aktor wyznaje buddyzm i w jednym z wywiadów stwierdził, że jego mistrz zobaczył w nim XVII-wiecznego mnicha imieniem Chungdrag Dorje. Oprócz zamiłowań do wschodniej religii, Steven Seagal uwielbia również muzykę. Na tyle mocno, że założył własny zespół i nagrał dwa albumy: Songs from the Crystal Cave (2005) i Mojo Priest (2006). Odpowiedzialny jest za grę na gitarze oraz śpiew. Wręcz "człowiek orkiestra"!

Redakcja

top wydarzenia

"Nocne graffiti": plejada polskich gwiazd filmu i muzyki

"Nocnego graffiti" to mocne polskie kino ze znakomitą obsadą oraz ścieżką dźwiękową. Jakie gwiazdy muzyki p...

"Wszyscy jesteśmy Chrystusami": Marek Kondrat w kultowej roli

"Wszyscy jesteśmy Chrystusami" to popisowa rola Marka Kondrata. Po raz który aktor wcielił się w słynnego A...

"Autor Widmo": tajemnice głośnego filmu Romana Polańskiego

"Autor Widmo" to głośny film Romana Polańskiego z Ewanem McGregorem i Piercem Brosnanem w rolach głównych. ...

"Bezprawie": Kevin Costner i jego pomysł na western

Kevin Costner to nie tylko znakomity aktor, ale również reżyser. "Bezprawie" to przykład filmu, który warto...