27.06.2017

Stopklatka TV objęła patronatem medialnym tegoroczną edycję Filmowej Stolicy Lata!

Już 27 czerwca startuje Filmowa Stolica Lata. Stopklatka TV objęła patronatem medialnym tegoroczną edycję. Przez całe wakacje w ponad 20 miejscach w Warszawie zobaczyć będzie można najciekawsze filmy.

W każdy wtorek lata na Polu Mokotowskim widzowie przeniosą się do Izraela, poczują niezwykły klimat Tel Awiwu i odkryją nieznaną dotąd Jerozolimę. Jak wygląda zwykła codzienność i problemy Izraelczyków? Wszystko rozpocznie się od filmu, w którym przedstawione zostanie zadanie niemożliwe, czyli w jaki sposób znaleźć miejsca do parkowania w Tel Awiwie. 18 lipca uczestnicy poznają legendarną izraelską poetkę (Yona, reż. Nir Bergman), a 29 sierpnia zobaczą przy pracy wybitnego choreografa (Mr. Gaga, reż. Tomer Heymann).

W ramach „Sportowej Francji”, w każdy czwartek lipca na warszawskiej Agrykoli będzie można obejrzeć filmy, promujące poszczególne dyscypliny olimpijskie. Na początek film opowiadający historię zdobywcy złotego medalu w jeździe konnej na Olimpiadzie w Seulu. 13 lipca to wypłynięcie w morze razem z bohaterem filmu „Samotny rejs”. Z kolei 20 lipca widzowie dowiedzą się, w jaki sposób kajakarstwo może pomóc w przezwyciężeniu kryzysu wieku średniego, a 27 lipca, na dwa dni przed startem Tour de Pologne nominowane do Oscarów „Trio z Belleville” opowie o trudnej karierze pewnego rowerzysty.

30 czerwca, o godz. 21.00 – filmem Wernera Herzoga pt. „Spotkania na krańcach świata” – Centrum Nauki Kopernik otworzy Plenerowe Kino Letnie. Cykl pod hasłem „Misja (poza)ziemska” wypełnią filmy fabularne („Marsjanin”, reż. Ridley Scott) oraz dokumenty, m.in. „Sepideh…” – o nastolatce z Iranu, która chce zostać astronautką; „Space Tourists” – o pierwszych turystach w Kosmosie, „Operation Avalanche” – o wyścigu na Księżyc w czasach zimnej wojny. Przed seansami zawsze rozmowa z ekspertem. Kiedy? W każdy piątek wakacji.

W tym roku na uczestników czekają też dwa kina samochodowe – jedno tradycyjnie już przyciągające tłumy widzów przy Urzędzie Dzielnicy Wawer oraz nowe miejsce na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu, gdzie realizowany będzie cykl TrafiKino – letnie kino samochodowe.

W sierpniu znakomite filmy zawitają również do Stacji Muzeum na ul. Towarowej 3. Pokazy odbędą się w pobliżu zabytkowych pociągów, co nada im szczególnego charakteru. W tej lokalizacji, z oczywistych względów, pokazane zostaną filmy związane z pociągami.

Fani filmowych wrażeń zobaczą także ciekawe produkcje w takich miejscach jak Park Polińskiego na Pradze-Południe, Park Sielecki na Mokotowie i Plac Trynopolski na Targówku w pobliżu PKP Warszawa Zacisze-Wilno.

Filmowa Stolica Lata po raz drugi zagości w Royal Wilanów. Tym razem temat przewodni to ,,Royal Awards'' – filmy oscarowe. Będą one prezentowane parami: wielki wygrany i wielki przegrany. Czy Akademia właściwie wytypowała zwycięzcę? Zdecydują widzowie!

W tym roku w Ogrodach BUW-u nowa odsłona – „ISMovie Nights”, czyli plenerowe pokazy filmowe Instytutu Stosunków Międzynarodowych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Widzowie zobaczą obrazy dotyczące współczesnych problemów, dotykających społeczność międzynarodową. Każda odsłona to inny aspekt stosunków międzynarodowych (począwszy od ekonomii i prawa międzynarodowego, skończywszy na migracjach). Seanse filmowe zostaną poprzedzone prelekcjami pracowników Instytutu, dotyczącymi danego zagadnienia. Dyskusja z widzami mile widziana!

W Amfiteatrze na Bemowie na widzów czekają filmy Woodego Allena i nie tylko. Park Henrykowski na Białołęce to jak co roku największe hity. Bielany rozśmieszą komediami na Stacji Metra Słodowiec oraz zachęcą do ekologicznego podejścia przy Stawach Brustmana. Górka Szczęśliwicka to intrygujące filmy w lipcu. Park Czechowicki w Ursusie zabierze fanów do kobiecego kina. Wilanów pokaże swą siłę w cyklu 4 żywioły. RKS Okęcie na Włochach dostarczy adrenaliny w kinie akcji. Kępa Potocka na Żoliborzu zaprosi do południowych klimatów kina Iberyjskiego, a Ursynów na kultowe polskie komedie. Z kolei Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na filmy fundacji Kamery Dawida.

Filmowa Stolica Lata wychodzi w tym roku naprzeciw właścicieli zwierząt i wraz z partnerem kochanym przez zwierzęta zaprasza do uczestnictwa w projektach razem ze swoimi czworonogami. Na zwierzaki czekać będzie woda, karma, a także kinowe przekąski dla psiaków.

Również w wybranych lokalizacjach pojawi się przed seansami poczęstunek dla samych widzów – pożywić się będzie można gorącą pizzą od partnera kulinarnego Filmowej Stolicy Lata.

Zobacz również

Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
08.05.2024
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
czytaj