"Utalentowany pan Ripley": hollywoodzki hit z plejadą gwiazdwróć do aktualności

Redakcja

"Utalentowany pan Ripley" to głośna hollywoodzka produkcja ze świetną obsadą. W filmie występują Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Jude Law, Cate Blanchett i inni. Co warto wiedzieć o tym obrazie?

Młody Tom Ripley pewnego dnia otrzymuje propozycję, która odmieni jego życie. Na zlecenie bogatego biznesmena jedzie do Włoch, by sprowadzić stamtąd jego marnotrawnego syna Dickiego, który prowadzi imprezowe życie, trwoniąc majątek ojca. Tom początkowo zdecydowany jest wypełnić misję, zmienia jednak zdanie gdy poznaje Dickiego i jego piękną dziewczynę Marge. Zafascynowany ich luksusowym stylem życia, postanawia zająć miejsce Dickiego. Opętany swym szalonym pragnieniem rozpoczyna podstępną grę oszustw i kłamstw i nie cofnie się przed niczym.

Kto miał zagrać pana Ripleya?

Pierwotnie w głównej roli miał wystąpić Tom Cruise. Jednak reżyser zmienił zdanie, gdy zobaczył Matta Damona w "Buntowniku z wyboru". Po seansie wiedział, że to właśnie on będzie się idalnie nadawał do odegrania takiej postaci. Kandydatami byli jeszcze Edward Norton oraz Christian Bale.

Rzym czy... Nowy Jork?

Sceny rozpoczynające film pierwotnie były kręcone w Rzymie. Efekt końcowy jednak nie był zadowalający, dlatego reżyer Anthony Minghella postanowił narkęcić je ponownie, ale tym razem w... Nowym Jorku. Dzięki odpowiedniemu montażowi, całość wygląda znacznie bardziej efektownie.

Nauka gry na instrumentach i muzyka

Zarówno Matt Damon, jak i Jude Law pobierali lekcje muzyczne. Ten pierwszy nauczył się grać na pianinie, zaś drugi - na saksofonie. Wszystko po to, by ich postacie lepiej wypadły na ekranie. Co ciekawie, piosenki z filmu ("My Funny Valentine" i "We're Called Gondolieri") zaśpiewał Matt Damon.

Kontuzja na planie

Jude Law nie wspomina dobrze sceny morderstwa na łódce. W trakcie jej kręcenia, tak niefortunnie się przewrócił, że złamał biodro. Na szczęście, na tym się skończyło.

Fot główne - © All Rights Reserved

Redakcja

top wydarzenia

"Oko": horror dla widzów o mocnych nerwach!

"Oko" to klimatyczny horror - w głównej roli hollywoodzka gwiazda, Jessica Alba. Co warto wiedzieć o tej pr...

Chuck Norris: nie tylko żarty o kopie z półobrotu

Chuck Norris to jeden z największych twardzieli Hollywood i prawdziwa legenda. Przed Wami kilka ciekawostek o jego ży...

"Atlas Chmur": widowiskowy film sióstr Wachowskich z plejadą gwiazd!

"Atlas Chmur" to efektowny film z plejadą hollywoodzkich gwiazd od sióstr Wachowskich i Toma Tykwera. Co wa...

"Dom snów": thriller, który warto zobaczyć

"Dom snów" to trzymający w napięciu thriller z gwiazdorską obsadą. Co warto wiedzieć o tym filmie?