"Vicky Cristina Barcelona": publiczność w Cannes oszalała. Na jakiej scenie?wróć do aktualności

Redakcja

"Vicky Cristina Barcelona" to jeden z najsłynniejszych filmów Woody'ego Allena. Na jakiej scenie publiczność w Cannes klaskała przez 10 minut?

O czym jest film "Vicky Cristina Barcelona"?

Dwie Amerykanki spędzają wakacje w Barcelonie. Spokojna i ułożona Vicky (Rebecca Hall) oraz szukająca wciąż nowych wrażeń Cristina (Scarlett Johansson) nawiązują specyficzną relację z malarzem Juanem Antonio (Javier Bardem), który jeszcze niedawno związany był z Marią Eleonorą (Penélope Cruz). Kilka dni spędzonych z czarującym mężczyzną odmienia życie obu kobiet.

Jeden z najsłynniejszych filmowych pocałunków

W filmie dochodzi do pocałunku pomiędzy Scarlett Johansson i Penelope Cruz. Scena ta otrzymała 10-minutowe owacje na stojąco na festiwalu w Cannes w 2008 r.

Pomnik Woody'ego Allena

Część fabuły rozgrywa się w malowniczym miasteczku Oviedo. Dzisiaj jedną z atrakcji turystycznych tego miejsca jest naturalnych rozmiarów pomnik Woody'ego Allena, postawiony w roku 2003.

Javier Bardem bez... prawa jazdy

Javier Bardem musiał pobierać intensywne lekcje nauki jazdy samochodem do krótkiej sceny w filmie, gdyż... nie posiadał prawa jazdy. Woody Allen jednak nakręcił to, co sobie zaplanował. Aktor zaś nie otrzymał mandatu. 

Fot. główne - © All Rights Reserved

Redakcja

top wydarzenia

"Polowanie na prezydenta" - wciągający hit z Samuelem L. Jacksonem w roli głównej

Amerykański prezydent, terroryści, fińscy myśliwi. Do tego szalone zwroty akcji, adrenalina i humor. Mówiąc najkrócej...

"Człowiek roku": Robin Williams prezydentem! Skąd się wział pomysł na film?

"Człowiek roku" to głośny film z Robinem Williamsem w roli głównej, który w dzisiejszych czasach jest niepo...

"Chloe": odważny thriller z gwiazdorską obsadą

"Chloe" to trzymający w napięciu thriller z gwiazdorską obsadą. W głównych rolach występują Julianne Moore,...

Nowe pasmo dokumentalne

Jak może wyglądać życie na Ziemi za 30 lat? Co było prawdziwą przyczyną zatonięcia Titanica? Dlaczego niektórzy morde...