05.10.2017

“Wszyscy jesteśmy Chrystusami”: Marek Kondrat w kultowej roli

"Wszyscy jesteśmy Chrystusami" to popisowa rola Marka Kondrata. Po raz który aktor wcielił się w słynnego Adasia Miaczyńskiego w filmie Marka Koterskiego?

O czym jest film "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"?

Adaś Miauczyński jest byłym nauczycielem akademickim i niepijącym od paru lat alkoholikiem. Pewnego dnia jego dorosły syn Sylwek zwierza mu się ze swoich bolesnych wspomnień z dzieciństwa, kiedy to bał się wracać do domu i wstydził się przed kolegami ojca-pijaka. Wraz z opowiadaniami syna, Adam powraca do swoich wspomnień z przeszłości, kiedy to jego ojciec też pił i Adam poprzysiągł sobie, że nie przysporzy nigdy takiego strachu i wstydu swojemu synowi.

Słynna rola Marka Kondrata

Adaś Miaczyński to kultowy bohater filmów Marka Koterskiego. W tą charakterystyczną postać Marek Kondrat wcielił sie po raz trzeci. Wcześniej aktor odgrywał Adasia w "Dniu Świra" oraz w "Domu wariatów".

Skąd taki tytuł filmu?

Charakterystyczny tytuł to cytat z powieści filozoficznej Alberta Camusa zatytułowanej "Upadek". Książka porusza tematy niewinności i winy, wolności, oraz braku sensu ludzkiej egzystencji.

Nagrody dla Marka Koterskiego

Marek Koterski za swoją pracę otrzymał Orła (za scenariusz) oraz Złotego Lwa (za reżyserię). "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" został również ciepło przyjęty przez publiczność. 

Fot. główne – © All Rights Reserved

Zobacz również

„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
10.06.2024
„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
czytaj
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
06.06.2024
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
czytaj
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
04.06.2024
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
czytaj