27.01.2017

Zabawne komedie, poruszające melodramaty i efektowne kino akcji w lutym w Stopklatce TV

Seksowna Demi Moore w „Niemoralnej propozycji”, nominowany do Oscara za rolę Jerry’ego Maguire’a Tom Cruise, Bill Murray jako Franklin D. Roosevelt w „Weekendzie z królem”, produkcja Jerzego Hoffmana „1920 Bitwa Warszawska” i najnowsza ekranizacja komiksu o przygodach Asterixa i Obelixa. W lutym oferta programowa Stopklatki TV pełna będzie filmowych atrakcji.

To właśnie dzięki tej roli Demi Moore została określona jako jedna z najbardziej pożądanych kobiet w Hollywood. Mowa oczywiście o jej kreacji aktorskiej w słynnym melodramacie „Niemoralna propozycja”, który w lutym premierowo obejrzeć będzie można w Stopklatce TV. Razem z Robertem Redfordem oraz Woodym Harrelsonem stworzyli niepowtarzalną historię, pełną namiętności i napięcia emocjonalnego. Ekscentryczny jest już sam pomysł na scenariusz – młode małżeństwo otrzymuje propozycję od bogatego biznesmena: milion dolarów dla męża za noc spędzoną z jego piękną małżonką… Czy para zdecyduje się na tak niemoralną propozycję?

Rozrywkę dla całej rodziny zapewni komediowy film przygodowy „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” z genialną rolą Gérarda Depardieu. To najnowsza adaptacja francuskiego komiksu o przygodach dzielnego Galla Asterixa, uznawana za największą europejską produkcję ostatnich lat. A wszystko dzięki imponującej scenografii i efektom specjalnym. W komedii „Weekend z królem” z Billem Murrayem widzowie poznają historię króla Wielkiej Brytanii Jerzego VI, który udaje się na oficjalną wizytę do USA, aby przekonać prezydenta Roosevelta do zaangażowania się w II wojnę światową. Dla miłośników produkcji kostiumowych stacja pokaże melodramat „Tristan i Izolda” – legendę o tragicznej i niespełnionej miłości rycerza Tristana i irlandzkiej księżniczki Izoldy Jasnowłosej. Zdjęcia do filmu nakręcił Artur Reinhart, wielokrotnie nagradzany polski operator.

Nominowaną do Oscara rolę Toma Cruise’a zobaczymy natomiast w dramacie „Jerry Maguire”. Aktor zagrał w nim agenta sportowego, który w krótkim czasie traci pracę, pieniądze i przyjaciół. Kolejne wielkie gwiazdy kina obejrzeć będzie można w thrillerze science-fiction „Kula”, gdzie w naukowców badających statek kosmiczny wcielili się Dustin Hoffman, Samuel L. Jackson i Sharon Stone. W adaptacji filmowej „Nędzników” – powieści Victora Hugo z XIX wieku wystąpili: Liam Neeson, Uma Thurman oraz Claire Danes.

Stopklatka TV w lutym zaprezentuje również szeroki wybór filmów sensacyjnych. Premierowo pokaże „13 dzielnicę” – kino francuskie opowiadające o paryskich gangach, niebezpiecznych ulicach oraz… bombie masowego rażenia, a także „Na Fali”, gdzie w kalifornijskich surferów wcielili się Patrick Swayze oraz Keanu Reeves. Reżyserem filmu jest Kathryn Bigelow – jedyna w historii kobieta, która otrzymała Oscara za najlepszą reżyserię przy pracy nad filmem „The Hurt Locker. W pułapce wojny” z 2008 roku. Jackie Chana, laureata Honorowego Oscara w 2016 roku, widzowie będą mieli okazję zobaczyć w „Nowej policyjnej opowieści”, do której aktor napisał również scenariusz. „Pierwszy milion” z Szymonem Bobrowskim i Przemysławem Sadowskim w rolach głównych przeniesie nas natomiast w lata 90-te, do czasów rodzącej się wolnej Polski. Film Waldemara Dzikiego to połączenie thrillera, dramatu psychologicznego i opowieści o męskiej przyjaźni. Stara się odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście „pieniądze szczęścia nie dają".

W ofercie stacji pojawi się również rodzime kino wojenne – film z 2011 roku „1920 Bitwa Warszawska". Ten historyczny fresk opowiada o zwycięskiej bitwie Polaków, która zadecydowała o losach wojny polsko-bolszewickiej. Wysokobudżetowa produkcja z rozmachem ukazuje zmagania wojenne, a także ujmującą historię miłosną w gwiazdorskiej obsadzie – Natasza Urbańska i Borys Szyc. Za kamerą stanął Jerzy Hoffman, nominowany do Oscara mistrz widowisk historycznych.

Kiedy oglądać:

 • „Kula” – 1 lutego, środa 20:00
 • „Pierwszy milion” – 2 lutego, czwartek 20:00
 • „Nędznicy” – 3 lutego, piątek 20:00 i 4 lutego, sobota 15:20
 • „Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości” – 4 lutego, sobota 20:00 i 5 lutego, niedziela 13:30
 • „Niemoralna propozycja” – 5 lutego, niedziela 20:00 i 9 lutego, czwartek 22:00
 •  „Na Fali” – 11 lutego, sobota 20:00 i 15 lutego, środa 22:20
 • „Jerry Maguire” – 15 lutego, środa 0:50 i 24 lutego, czwartek 22:00
 •  „13 dzielnica” – 18 lutego, sobota 20:00 i 20 lutego, poniedziałek 22:05
 • „1920 Bitwa Warszawska” – 19 lutego, niedziela 20:00 i 21 lutego, wtorek 22:10
 • „Tristan i Izolda” – 24 lutego, piątek 20:00
 • „Nowa policyjna opowieść” – 25 lutego, sobota 20:00 i 26 lutego, niedziela 22:25

Zobacz również

Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
05.12.2023
Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
czytaj
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
21.11.2023
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
czytaj
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
17.11.2023
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
czytaj