17.10.2023

ZBRODNIA POD PALMAMI! PREMIERA SERIALU KRYMINALNEGO HAWAJE 5-0 JUŻ 2 PAŹDZIERNIKA W STOPKLATCE

Palące słońce, cień wysokich palm, lazurowa woda i fale zachęcające do surfingu – właśnie w takich okolicznościach przyrody działa jednostka specjalna, która nie cofnie się przed niczym, by ocalić ludzkie życie. Hawaje to raj na ziemi, ale nawet tu dochodzi do zbrodni. Ściganiem przestępców na tropikalnej wyspie zajmuje się tytułowa komórka policji stanowej Hawaje 5-0. Nominowany do Emmy i Złotych Globów serial będzie można zobaczyć na Stopklatce premierowo od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00.

O czym opowiada akcja serialu Hawaje 5-0?

Steve McGarrett (Alex OLoughlin), pochodzący z Hawajów rezerwowy komandos marynarki wojennej USA, wraca w rodzinne strony, aby znaleźć zabójcę ojca. Prywatna vendetta przekształca się jednak w szansę jedną na milion – gubernatorka (Jean Smart)  oferuje Steveowi posadę i proponuje mu stworzenie specjalnej, elitarnej grupy zadaniowej. Tak powstaje Hawaje 5-0, która jest częścią Hawajskiego Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego. Jednostka specjalizuje się w ściganiu najgroźniejszych przestępców na Hawajach. Zespół odpowiada tylko przed gubernatorką stanu, która zapewnia mu pełne uprawnienia i wsparcie. Dzięki temu, bez żadnych ograniczeń, nie przejmując się biurokracją, śledczy mogą prowadzić dochodzenia w takich sprawach jak: terroryzm, porwania, morderstwa czy rabunki. Wraz z zastępcą Dannym Danno Williamsem (Scott Caan), młodą policjantką Kono Kalakauą (Grace Park) oraz jej kuzynem Chinem Ho Kellym (Daniel Dae Kim), McGarrett rozwiązuje trudne i niebezpieczne sprawy, niejednokrotnie omijając prawo i ryzykując życiem.

Hawaje 5-0 to remake kultowego serialu

Hawaje 5-0 to remake kultowego serialu, który był emitowany w CBS w latach 1968-1980. Do historii telewizji przeszedł charakterystyczny motyw muzyczny z czołówki, który wykorzystany został również w nowej wersji produkcji. Co istotne, wiele epizodów serii jest luźno opartych o scenariusz oryginalnego serialu, a bohaterowie dość często wykorzystują legendarne kwestie takie jak Bookem, Danno (eng. Skuj go, Danno – tekst wypowiadany przy zatrzymywaniu podejrzanego). Hawaje 5-0 jest głęboko osadzony w kulturze Polinezji, a postaci posługują się zwrotami z tubylczego języka. Na przestrzeni lat wiele gwiazd pojawiało się w serialu gościnnie i tak w poszczególnych odcinkach można zobaczyć: legendę komedii Carol Burnett, modelkę Kendall Jenner, muzyka Nicka Jonasa czy rapera Puffa Daddyego.

Zobacz również

10 filmów akcji z Gerardem Butlerem
15.04.2024
10 filmów akcji z Gerardem Butlerem
czytaj
Wszystkie aktorskie filmy o Asteriksie i Obeliksie
12.04.2024
Wszystkie aktorskie filmy o Asteriksie i Obeliksie
czytaj
10 najlepszych filmów z Samuelem L. Jacksonem
12.04.2024
10 najlepszych filmów z Samuelem L. Jacksonem
czytaj