"Czekolada": Juliette Binoche i Johnny Depp w słodko-gorzkiej historiiwróć do wydarzeń

Redakcja

"Czekolada" to głośny film Lasse Hallströma z gwiazdorską obsadą. W głównych rolach występują Juliette Binoche i Johnny Depp. Przed Wami garść ciekawostek na temat produkcji.

O czym jest film "Czekolada"?

Lata 60. XX wieku. Vianne Rocher wraz z córką przeprowadzają się do małego miasteczka na południu Francji. Kobieta remontuje starą cukiernię, zakłada tam sklepik z ręcznie robioną czekoladą i zyskuje sympatię ludzi. Gdy burmistrz miasta dowiaduje się, że kilkuletnia dziewczynka jest nieślubnym dzieckiem, postanawia zrobić wszystko, aby uprzykrzyć im życie. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia do miejscowości przybywa grupa rybaków rzecznych, dowodzonych przez przystojnego Roux.

Ta obsada robi wrażenie!

W filmie pojawia się plejada gwiazd. W głównych rolach występują Juliette Binoche i Johnny Depp. Towarzyszą im Judi Dench, Alfred Molina i Carrie-Anne Moss, która zastąpiła w ostatniej chwili Gwyneth Paltrow. 

Nauczyła się robić prawdziwą czekoladę

Zanim Juliette Binoche rozpoczęła pracę na planie zdjęciowym, pod czujnym okiem paryskiego cukiernika uczyła się wyrobu prawdziwej czekolady. Wszystko po to, aby lepiej wczuć się w odgrywaną bohaterkę. 

Aktorkę odwiedziła para prezydencka

Występ Juliette Binoche tak bardzo spodobał się parze prezydenckiej Stanów Zjednoczonych, że Ci za wszelką cenę chcieli się spotkać z aktorką. Bill i Hillary Clinton zaprosili francuską gwiazdę do Białego Domu, jednak ta... odmówiła, gdyż wówczas grała w jednej ze sztuk na Broadwayu. Co zrobili Clintonowie? Postanowili sami odwiedzić aktorkę w Nowym Jorku. 

Świetne przyjęcie filmu przez widzów i krytyków

"Czekolada" to jeden z głośniejszych filmów przełomu XX i XXI wieku. Produkcja została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez widzów, jak i krytyków. Obraz zebrał ponad 30 nominacji (w tym pięć do Oscarów). Juliette Binoche zaś otrzymała za swoją rolę Europejską Nagrodę Filmową od publiczności. 

Fot. główne - © 2000 Miramax, LLC. All Rights Reserved. 

"Czekolada" - emisja filmu w Stopklatce TV w niedzielę 27 maja o godz. 20:00

Redakcja

top wydarzenia

Kolejny nowy serial we wrześniu w Stopklatce TV: ogólnopolska premiera „Przyjaciół z Wonderland”

Stopklatka TV jako pierwsza telewizja w Polsce zaprezentuje australijską serię „Przyjaciele z Wonderland”: pełną humo...

Dorian Gray: postać, która zainspirowała filmowców

Adaptacja powieści Oscara Wilde’a: opowieść o świecie rozpusty, żądzy i granicach moralności z Colinem Firthem, Benem...

"Jak zostać królem": kulisy niesamowitej historii

"Jak zostać królem" to znakomita filmowa opowieść obsypana Oscarami. Co warto wiedzieć o słynnej produkcji ...

Serial "Filary Ziemi" w Stopklatce TV

Od środy 6 marca Stopklatka TV pokaże niezwykły serial historyczny „Filary Ziemi” wyprodukowany przez twórcę „Gladiat...