29.06.2017

“Dzień dobry, zastałem Jolkę?”, czyli niedziele z polską komedią w Stopklatce TV

Wyśmienity humor, kultowe cytaty i znakomici aktorzy. W każdą niedzielę o 20:00 Stopklatka TV zaprasza na wakacyjny cykl filmowy, w którym prezentowane będą znane i lubiane polskie komedie.

Wakacje to idealny czas, aby przypomnieć sobie najzabawniejsze polskie komedie. W pierwsze dwie niedziele lipca Stopklatka TV zaprasza na kultowe filmy Stanisława Barei. Najpierw widzowie zobaczą słynnego „Misia” ze Stanisławem Tymem w roli głównej. Aktor wciela się w prezesa klubu sportowego Ryszarda Ochódzkiego, który żeby uratować swój majątek, musi znaleźć swojego sobowtóra i polecieć do Wielkiej Brytanii przy użyciu jego dokumentów. Kreacja postaci „Ryśka”, zwanego „Misiem” jest uznawana za jedną z najlepszych w karierze Tyma. Historia ta jest zaś pretekstem do ukazania absurdów życia w Polsce pod koniec lat 70-tych XX wieku. W tych samych czasach pozostaniemy również w szalonej komedii „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”, opowiadającej o dyrektorze Krzakoskim, który dostaje niepowtarzalną szansę na poprawę swojej miernej pozycji zawodowej. Musi jedynie rozwieść się z własną żoną i udowodnić jej zdradę, która… nigdy nie miała miejsca!

A już od połowy lipca, specjalnie dla fanów Juliusza Machulskiego, Stopklatka TV premierowo zaprezentuje jego kultowe filmy. Pierwszy z nich – „Seksmisja”, został wybrany w 2008 roku polską komedią stulecia. Jest także laureatem wielu nagród filmowych, w tym Złotej Kaczki w kategorii Najlepszy Film Polski za rok 1984. „Seksmisja” to futurystyczna historia zahibernowanych na początku lat 90-tych Maksa i Alberta, którzy w 2044 roku budzą się w świecie pozbawionym mężczyzn. Ten oryginalny pomysł wraz z zapadającymi w pamięć dialogami oraz znakomitą grą aktorską Jerzego Stuhra i Olgierda Łukaszewicza odniósł wielki sukces zarówno w kraju jak i za granicą.

„Vabank” to z kolei debiut fabularny Machulskiego. Scenariusz komedii powstał, kiedy twórca był jeszcze na studiach w łódzkiej Szkole Filmowej. Obraz jest zabawnym pastiszem filmu gangsterskiego. Poznajemy w nim kasiarza Henryka Kwinto. Wychodzi on właśnie z więzienia i obmyśla zemstę na osobie, przez którą spędził sześć lat w więzieniu. Był nim Kramer – bogaty właścicielu banku, który namówił Kwinto na włamanie, a potem wydał policji. Film, zaraz po wejściu do kin zyskał ogromną popularność wśród widzów. Natychmiast doceniła go również krytyka.

Trzy lata później powstała druga część komedii – „Vabank II, czyli riposta”, którą zobaczyć będzie można w Stopklatce TV w ostatnią niedzielę lipca. W sequelu role się odwracają. To Kramer, po brawurowej ucieczce z więzienia, planuje upragnioną zemstę na Kwinto. Rozpoczyna więc polowanie na dawnego znajomego, zanim znajdzie go policja. W obu częściach w główną postać wcielił się sam Jan Machulski, ojciec reżysera.

Przez cały sierpień Stopklatka TV kontynuować będzie cykl filmowy i już w pierwszą niedzielę miesiąca premierowo zaprezentuje słynną komedię „Kingsajz” z Katarzyną Figurą, Jerzym Stuhrem i Jackiem Chmielnikiem. Stacja pokaże również „Kogel-mogel” oraz „Galimatias, czyli Kogel-mogel II” w reżyserii Romana Załuskiego. Przez całe wakacje zapowiada się rozrywka na najwyższym poziomie.

Kiedy oglądać:

Zdjęcie główne – © All rights reserved

Zobacz również

Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
22.05.2024
Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
czytaj
Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj