16.04.2020

FILM CZARNY ŁABĘDŹ W STOPKLATCE

Wybitni aktorzy, doskonale wykreowane postaci oraz sceny nasączone atmosferą zmysłowości, tajemnicy i grozy. Stopklatka zaprezentuje widzom oscarowy film Czarny Łabędź w sobotę, 25 kwietnia o godz. 20:00 i we wtorek, 28 kwietnia o godz. 22:25

O czym jest film Czarny Łabędź?

To porywający thriller o cenie doskonałości i zaciętej rywalizacji dwóch kobiet, z których każda zdaje się skrywać mroczną tajemnicę. Nina (Natalie Portman), ambitna tancerka baletowa, chce znaleźć się w zespole „Jeziora Łabędziego”, wystawianego na deskach nowojorskiej opery. Wrażliwa dziewczyna, dodatkowo naciskana przez nadopiekuńczą matkę, zaczyna popadać w obsesję na punkcie bycia najlepszą. Na jej drodze staje równie utalentowana Lily (Mila Kunis). Przez znajomość z potencjalną rywalką Nina odkrywa ciemną stronę swojej osobowości. Rozpoczyna się przerażająca rozgrywka, w której nie wiadomo, co jest realne, a co jedynie wytworem wyobraźni głównej bohaterki. 

Oscarowa rola Natalie Portman 

Za główną rolę Niny Natalie Portman otrzymała jedną z najważniejszych nagród w świecie kinematografii – Oscara. Aktorka schudła 9 kilogramów, by wcielić się w balerinę. Jednak nie tylko na tym skończyło się jej zaangażowanie. Portman rozpoczęła naukę baletu rok przed rozpoczęciem się zdjęć do filmu, a zajęcia opłacała z własnej kieszeni do czasu, aż film nie zyskał inwestorów. Ponadto wiele sekwencji baletowych Natalie wykonywała sama. W trudniejszych elementach tańca zastępowały ją profesjonalne baleriny. 

Film, który urzekł i zdobył serca krytyków 

Czarny Łabędź zdobył aż 22 nagrody. Wśród nich znalazły się takie prestiżowe wyróżnienia jak: BAFTA, Złoty Glob, Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej. Ponadto film zdobył 67 nominacji. 

Czarny Łabędź gdzie i kiedy oglądać?

Film Czarny Łabędź oglądaj w sobotę, 25 kwietnia o godz. 20:00 i we wtorek, 28 kwietnia o godz. 22:25 w Stopklatce.

Zobacz również

Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
22.05.2024
Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
czytaj
Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj