19.06.2017

Filmy dla fanów gatunku science fiction

Podróże w czasie, walka z obcymi, tajemnicze sytuacje – sprawdźcie, jakie filmy science fiction warto zobaczyć!

Next

© All Rights Reserved

Cris Johnson (Nicolas Cage) urodził się z niezwykłą umiejętnością widzenia przyszłości. Zamknięty w sobie i zastraszony badaniami, które przeszedł w dzieciństwie z powodu swych zdolności, żyje pod zmienionym nazwiskiem w Las Vegas obstawiając drobne zakłady hazardowe. Kiedy grupa terrorystów grozi zdetonowaniem nuklearnego ładunku w Los Angeles, rząd przypomina sobie o istnieniu Johnsona i wysyła agentkę FBI (Julianne Moore) by jeszcze raz nakłoniła go do współpracy.

"Next" – emisja w Stopklatce TV w sobotę 24 czerwca o godz. 20:00

Misja na Marsa

© Touchstone Pictures

Jest rok 2020. Na Marsie ląduje załoga amerykańskiego statku kosmicznego. Niestety astronauci giną, zaskoczeni zjawiskiem przypominającym burzę piaskową. NASA postanawia wysłać ekipę ratunkową.

Reżyserem jest słynny Brian De Palma, zaś autorem muzyki do filmu jest sam Ennio Morricone.

Sędzia Dredd

© All Rights Reserved

Ekranizacja popularnego brytyjskiego komiksu science fiction z końca lat 70. Jest rok 2139. Z całej cywilizacji pozostało jedynie kilka miast. Porządku strzegą w nich Sędziowie. Jednym z nich jest, niesłusznie oskarżony o morderstwo, Dredd (Sylvester Stallone). Aby udowodnić swoją niewinność, Dredd rozpoczyna walkę z systemem, któremu niedawno sam służył.

K-Pax

© All Rights Reserved

Prot, pacjent szpitala psychiatrycznego, wierzy, że pochodzi z odległej planety K-PAX. Doktor Mark Powell stara się mu udowodnić, że nie jest to możliwe, ale wkrótce sam zaczyna mieć wątpliwości.

Kevin Spacey w jednej ze swoich najlepszych ról – do dzisiaj robi ogromne wrażenie!

Kula

© All Rights Reserved

Grupa największych światowych sław w dziedzinie nauki otrzymuje zadanie zbadania wraku statku kosmicznego, który od blisko trzystu lat spoczywa na dnie oceanu.

Atlas chmur

© 2012 WARNER BROS. ENTERTAINMENT. ALL RIGHTS RESERVED

Jedna z najgłośniejszych produkcji 2012 roku. Filmowe widowisko i prawdziwa uczta dla miłośników opowieści przygodowych. W filmie poznajemy sześć z pozoru niczym nie wiążących się ze sobą historii i bohaterów, których nie łączy zupełnie nic: żyją w innych czasach, w innych częściach świata, zajmują się zupełnie różnymi rzeczami. Szybko okaże się, że nawet najbardziej błahe decyzje mogą z ogromną mocą wpłynąć nie tylko na teraźniejszość…

W produkcji rodzeństwa Wachowskich widzowie zobaczą między innymi: Toma Hanksa, Halle Berry, Susan Sarandon, Jima Broadbenta, Hugo Weavinga i Hugh Granta.

Eksterminatorzy

© All Rights Reserved

Jest rok 2013. Kosmici rozpoczynają swoją inwazję. Widząc, że wojsko nie radzi sobie z obcymi, amerykański rząd zgłasza się po pomoc do weteranów zlikwidowanej niegdyś jednostki specjalizującej się w walce z kosmitami.

Od działań Patricka (Greg Evigan), George'a (John H. Francis) i Lindy (Denise Crosby) zależą losy całego świata.

Zobacz również

Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
05.12.2023
Święta z gwiazdami i sylwestrowy maraton ze Strasznym filmem w Stopklatce
czytaj
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
21.11.2023
LAUREACI 31. FESTIWALU ENERGACAMERIMAGE!
czytaj
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
17.11.2023
Filmy, które można zobaczyć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE.
czytaj