27.06.2023

Harrison Ford i Liam Neeson zanurzają się w otchłań oceanu – K-19 na lipcowym radarze Stopklatki

Niebezpieczeństwo, klaustrofobiczne wnętrza i wstrzymująca powietrze załoga. K-19 to wciągający i pełen napięcia dramat o pechowej odysei radzieckiego okrętu. To także doskonała okazja dla fanów Harrisona Forda i Liama Neesona, aby zobaczyć ulubionych aktorów w roli rywalizujących ze sobą kapitanów łodzi podwodnej. Film K-19 w ramach pasma Głośne hity widzowie będą mogli zobaczyć już w sobotę, 15 lipca o godz. 20:00 w Stopklatce.

O czym opowiada film?

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Trzymający w napięciu dramat Kathryn Bigelow rekonstruuje – po raz pierwszy z rosyjskiej perspektywy – sensacyjne fakty z czasów zimnej wojny. Rok 1961. Związek Radziecki i Stany Zjednoczone nieustannie rywalizują w wyścigu zbrojeń. Rosjanie postanawiają zaskoczyć Amerykanów, budując broń, która ma przerażać – jest nią najbardziej zaawansowana technologicznie jednostka pływająca na świecie, łódź podwodna K-19, wyposażona w dotąd niespotykany zasięg wyrzutni atomowych. ZSRR, dążąc do zastraszenia swoich wrogów nowym narzędziem, podejmuje decyzję o jak najszybszym wysłaniu łodzi w misję specjalną, mimo że ani załoga, ani sama maszyna nie są na to jeszcze w pełni przygotowane. Wkrótce reaktor jądrowy ulega poważnej usterce. Marynarze i ich dowódcy stają przed ogromnym dylematem: czy ratować swoje życie i narażać się na konsekwencje prawne, czy pozostać wiernym rozkazom i poleceniom Partii.

Niezwykły duet na ekranie

W głównych rolach wystąpią ulubieńcy fanów kina akcji – Harrison Ford oraz Liam Neeson. Dla filmowych twardzieli z Hollywood nie ma rzeczy niemożliwych. Harrison Ford 13 lipca skończy 81 lat, jednak nic nie wskazuje na to, by wybierał się na aktorską emeryturę. Już w najbliższy weekend w kinach pojawi się najnowsza odsłona kultowej serii Indiana Jones, w której zagra główną rolę. Dzięki zaawansowanym efektom specjalnym, Ford wcieli się w młodszą wersję tej postaci, ponownie udowadniając, że jesień życia w jego przypadku po prostu nie istnieje. Młodszy o 10 lat Liam Neeson niemalże co roku dostarcza fanom nowe filmy akcji ze swoim udziałem co rusz pokazując, że od czasów kultowej już Uprowadzonej nie zestarzał się ani o jeden dzień, a wszystkim młodszym aktorom może ze spokojem powiedzieć: To, czym ja dysponuję, to bardzo specyficzny zestaw umiejętności; umiejętności, które zdobyłem przez bardzo długą karierę. Umiejętności, które sprawiają, że jestem koszmarem dla osób takich jak ty.

Ten niezwykły duet twardzieli będzie można zobaczyć w filmie K-19, który przybliża historię niebezpiecznej, podwodnej misji i zabierze widzów w podróż w mroczne głębiny oceanu. K-19 już w sobotę, 15 lipca o godz. 20:00 w Stopklatce.

 

Zobacz również

MATTHEW PERRY W FILMIE KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY NA WALENTYNKI W STOPKLATCE
24.01.2024
MATTHEW PERRY W FILMIE KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY NA WALENTYNKI W STOPKLATCE
czytaj
FILMOWA PODRÓŻ PO BOSTONIE, LONDYNIE I NOWYM JORKU – MIEJSKIE HISTORIE W STOPKLATCE
17.01.2024
FILMOWA PODRÓŻ PO BOSTONIE, LONDYNIE I NOWYM JORKU – MIEJSKIE HISTORIE W STOPKLATCE
czytaj
Tydzień z Cezarym Pazurą w Stopklatce
08.01.2024
Tydzień z Cezarym Pazurą w Stopklatce
czytaj