20.04.2021

HITY FILMOWE I KULTOWE HORRORY. KWIECIEŃ W STOPKLATCE

Kultowe filmy grozy Omen i Lśnienie, nagradzane produkcje oraz przyprawiające o dreszcze mroczne legendy miejskie. W kwietniu Stopklatka przygotowała horrory, klasyki kina i rozrywkę w najlepszym wydaniu.

Horrory na piątkowe wieczory

Niewyjaśnione zjawiska, atmosfera napięcia i sceny, które wywołują dreszcze. W każdy piątek po godz. 22:00 Stopklatka zaprasza na filmy, po których trudno zasnąć, mroczne thrillery
i najlepsze horrory. 2 kwietnia o godz. 22:25 stacja wyemituje horror Omen, który przez znawców kinematografii uważany jest za jeden z najlepszych filmów tego gatunku.

O czym jest Omen?

Dyplomata Robert Thorn (Gregory Peck) w tajemnicy przed swoją żoną adoptuje chłopca, który ma zastąpić ich zmarłego syna. Po latach okazuje się, iż Damien nie jest zwyczajnym dzieckiem. W dniu jego piątych urodzin niania popełnia makabryczne samobójstwo. To pierwszy z wielu tragicznych wypadków, które wydarzą się wokół chłopca.

Lśnienie – thriller wszech czasów

Lśnienie to ekranizacja bestsellerowej powieści Stephena Kinga w reżyserii króla grozy Stanleya Kubricka. Amerykański Instytut Filmowy docenił film umieszczając go na liście 100 najlepszych amerykańskich thrillerów wszech czasów. Jack Torrance (Jack Nicholson) to pisarz w kryzysie twórczym, który w poszukiwaniu weny przyjmuje posadę zimowego stróża
w odciętym od świata górskim hotelu. Przeprowadza się do niego wraz z żoną i synem. Ich sielanka nie trwa długo. Danny (Danny Lloyd), syn Jacka, który ma nadprzyrodzone zdolności odkrywa, że pensjonat jest nawiedzony. Lśnienie oglądaj w piątek, 9 kwietnia o godz. 22:25.

Nominowany do Oscara horror Duch

Mroczny, wywołujący gęsią skórkę Duch to horror nominowany w 1983 roku do Oscara aż w trzech kategoriach Stopklatka pokaże w piątek, 16 kwietnia o godz. 22:40. Młode małżeństwo przeprowadza się do domu na niedawno wybudowanym osiedlu. Cieszą się z nowego miejsca zamieszkania, gdyż od dawna marzyli  o własnych czterech kątach. Niestety, czas spokoju szybko się kończy. Mieszkańcy nie wiedzą, że osiedle wybudowano na miejscu dawnego indiańskiego cmentarza. Wkrótce ich życie zamienia się w koszmar. Jego początkiem jest zniknięcie najmłodszej córki…

Legenda, która okazuje się prawdą

Przyprawiające o dreszcze sceny zapewni widzom w piątek, 23 kwietnia o godz. 23:50 film Candyman.  To historia studentki z Chicago, Helen Lyle (Virginia Madsen), która przygotowuje pracę magisterską, dotyczącą miejskich legend. Młoda kobieta z wielkim zapałem szuka informacji o wszelakich dziwnych historiach związanych ze współczesnym folklorem. Najbardziej wstrząsająca zdaje się być opowieść o Candymanie – mitycznym upiorze z hakiem zamiast dłoni, terroryzującym mieszkańców jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic miasta. Dziewczyna początkowo nie dopuszcza do siebie myśli, że przerażająca postać może istnieć w rzeczywistości. Szybko przekonuje się jednak, że i w tej legendzie tkwi ziarno prawdy.

Zobacz również

Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
08.05.2024
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
czytaj