12.12.2017

Jean-Claude Van Damme – legenda kina akcji

Jean-Claude Van Damme – legendy kina akcji nikomu przedstawiać nie trzeba. "Cyborg" to jeden z filmów z jego udziałem, który warto zobaczyć!

Zawodowy karateka

Jean-Claude Van Damme to ikona kina akcji. Aktor przyszedł na świat 8 października 1960 roku w Brukseli. W wieku 11 lat zaczął trenować wschodnie sztuki walki i kulturystykę. Jednak najbardziej odnajdywał się w karate – gdy osiągnął pełnoletność, został zawodowym zawodnikiem. W 1978 roku zdobył tytuł mistrza Europy w karate wagi średniej.

Kariera aktorska

Swoich sił jako aktor próbował na przełomie lat 70. i 80., jednak został dostrzeżony dopiero pod koniec lat 80. Jego kariera potoczyła się błyskawicznie i mimo tego, że mówił z bardzo dużym akcentem, udało mu się wkroczyć na hollywoodzkie salony. Lata 90. ugruntowały jego pozycję i stał się obok Sylvestra Stallone'a, Arnolda Schwarzeneggera czy też Chucka Norrisa, najpopularniejszym aktorem występującym w filmach akcji.

"Cyborg" – o czym jest film?

Po całkowitym upadku ekonomicznym, wstrząsana aktami przemocy i nasilającej się przestępczości Ameryka XXI wieku tonie w anarchii i chaosie, a ludzi dziesiątkuje szerząca się śmiertelna plaga. Jedynie Pearl Prophet, piękna pół kobieta, pół robot posiada dostateczną wiedzę, by przygotować szczepionkę zapobiegającą degeneracji ludzkości. Zostaje jednak porwana przez siejących grozę i postrach Piratów, którzy chcą zachować antidotum tylko dla siebie i całkowicie zawładnąć światem. Jedynie pełen determinacji i woli walki Gibson Rickenbacker dzięki swym niezwykłym umiejętnościom może uwolnić Pearl i uratować to, co jeszcze pozostało z cywilizacji.

Fot. główne © All Rights Reserved

"Cyborg" – emisja w Stopklatce TV we wtorek 12 grudnia o godz. 21:55

Zobacz również

Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
22.05.2024
Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
czytaj
Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj