31.08.2016

Kim jest Herkules Poirot? Wszystko, co musicie wiedzieć o słynnym detektywie

Tajemnicze morderstwa, skomplikowane zagadki kryminalne, a na tropie on – Herkules Poirot! Kim naprawdę jest słynny detektyw?

Kim jest Herkules Poirot?

Poirot urodził się w Belgii, gdzie pracował na początku jako oficer policji. Następnie, po I wojnie światowej przeniósł się do Anglii i rozpoczął karierę prywatnego detektywa.

Kto stworzył postać detektywa Herkulesa Poirota?

Herkules Poirot to fikcyjna postać stworzona przez Agathę Christie. Bohater ten pojawił się w ponad 30 książkach i dzisiaj jest już postacią kultową. Po raz pierwszy wystąpił w powieści "Tajemnicza historia w Styles" opublikowanej pierwotnie w 1920 roku.

Znaki rozpoznawcze

Herkules Poirot znany jest przede wszystkim ze swojego obsesyjnego dbania o porządek oraz przesadnego uwielbienia do symetrii. Na to wszystko przypada nienaganny strój i charakterystyczne wąsy.

© Carnival Films MCMXCIX

David Suchet jako Herkules Poirot

Przez ortodoksyjnych fanów, aktor ten uznawany jest za najlepsze wcielenie słynnego detektywa. Co jednak ciekawe, David Suchet długo się zastanawiał nad przyjęciem tej roli. Odradzał mu to nawet jego brat John Suchet, który jest popularnym brytyjskim dziennikarzem.

Ostatecznie Brytyjczyk postanowił się wcielić w postać Herkulesa Poirota i była to jego jedna z najlepszych życiowych decyzji. David Suchet tak bardzo polubił swoje serialowe alter ego, że często nie wychodzi z roli.

Zobacz również

Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
08.05.2024
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
czytaj