"Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom": niesamowita przygoda w gwiazdorskiej obsadziewróć do wydarzeń

Redakcja

"Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom" to głośny film ze znakomitą obsadą, w reżyserii Wesa Andersona. Co warto wiedzieć o produkcji? Sprawdź mniej znane fakty o filmie.

O czym jest film "Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom"?

Akcja filmu rozgrywa się w latach 60. XX wieku u wybrzeży Nowej Anglii. Sam i Suzy zakochują się w sobie i postanawiają uciec z domu, by podążyć szlakiem Indian. Władze rozpoczynają poszukiwania nastolatków. Dodatkowo do wyspy zbliża się silna burza. Życie lokalnej społeczności zostaje wywrócone do góry nogami. Tymczasem młodzi uciekinierzy przeżywają przygodę swojego życia.

Kogo możemy zobaczyć w filmie? Ależ obsada!

W filmie zobaczyć można wiele gwiazd hollywoodzkiego kina. Główne role odgrywają nastoletni Kara Hayward oraz Jared Gilman, zaś u ich boku pojawiają się tak głośne nazwiska jak Frances McDormand, Tilda Swinton, Bruce Willis, Edward Norton, czy też Bill Murray. Trzeba przyznać, że Wes Anderson zebrał na planie niesamowitą obsadę!

Niecodziennie pamiątki z planu zdjęciowego

Po zakończeniu zdjęć do filmu, Jared Gilman zachował dla siebie plecak, z którym nie rozstawał się grając skauta Sama. Z kolei Kara Hayward postanowiła zaopiekować się na stałe kotkiem, który towarzyszył młodym bohaterom podczas ich ucieczki z domu. Aktorka nazwała swojego nowego podopiecznego Gino. 

Nigdy nie widzieli maszyny do pisania...

Odtwórcy głównych ról, Kara Hayward oraz Jared Gilman, dopiero na planie filmu "Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom" po raz pierwszy zobaczyli prawdziwą maszynę do pisania. Jeszcze bardziej się zdziwili, gdy dowiedzieli się, że jest taki sam układ znaków, jak na komputerach czy laptopach. 

Premiera w Cannes

Film "Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom" miał swoją światową premierę podczas 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, w ramach którego produkcja brała udział w Konkursie Głównym.

Fot. główne - © 2012, MOONRISE LLC.  All Rights Reserved.

"Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom" - emisja w Stopklatce TV w poniedziałek, 30 kwietnia o godz. 20:00 

Redakcja

top wydarzenia

Ludzie honoru: mistrzowski spektakl filmowy nominowany do Oscara

Jack Nicholson, Tom Cruise, Demi Moore, Kevin Bacon, Kiefer Sutherland, Kevin Pollak i James Marshall. Pisząc w skróc...

Zbrodnie, flirt i humor: serial kryminalny „Castle” w październiku w Stopklatce TV

Stopklatka TV zaprezentuje „Castle” – serial kryminalny, w którym policja i poszukujący inspiracji pisarz łączą siły,...

Kolejny nowy serial we wrześniu w Stopklatce TV: ogólnopolska premiera „Przyjaciół z Wonderland”

Stopklatka TV jako pierwsza telewizja w Polsce zaprezentuje australijską serię „Przyjaciele z Wonderland”: pełną humo...

Z archiwum X: Pokonać przyszłość - kultowi agenci w akcji

Jedną z filmowych propozycji Stopklatki TV w kwietniu jest thriller "Z archiwum X: Pokonać przyszłość". To ...