14.01.2022

KOWBOJ Z SZANGHAJU I MORTAL KOMBAT CZYLI STYCZNIOWY NOKAUT W STOPKLATCE

Pojedynki rewolwerowe i najlepsze sekwencje wschodnich sztuk walki, jakie kiedykolwiek udało się sfilmować. W styczniu Stopklatka pokaże zwariowaną komedię westernową Kowboj z Szanghaju i Mortal Kombat, film inspirowany kultową grą wideo.

O czym jest Kowboj z Szanghaju?

Kowboj z Szanghaju to pełna rozmachu, zwariowana komedia w reżyserii Toma Deya. Chon Wang (Jakie Chan) wyrusza na Dziki Zachód, by na własną rękę uratować porwaną księżniczkę Pei Pei (Lucy Liu). Kłopoty zaczynają się już na początku wyprawy, jednak po drodze Chon zyskuje sprzymierzeńca – rabusia Roya (Owen Wilson). Mężczyźni wspólnie zawalczą o  wolność córki Cesarza. Film to niesamowite połączenie pastiszu westernu z azjatyckim kinem walki. Widzowie zobaczą obowiązkowe, lecz z przymrużeniem oka pościgi, bijatyki i rewolwerowe pojedynki. Nie zabraknie też wyeksponowania stereotypów o kulturze Zachodu i Wschodu. „Kowboj z Szanghaju” okazał się hitem i doczekał się kontynuacji. Owen Wilson za rolę drugoplanową otrzymał zaś nominację do Złotej Satelity.

Ekranizacja kultowej gry wideo

Nadprzyrodzone moce, postaci z innych wymiarów i pozaziemskich światów, mnóstwo ciosów i potyczek. „Mortal Kombat” Paula W.S. Andersona to ekranizacja legendarnej gry wideo o tym samym tytule. Film zadebiutował w USA w 1995 roku i stał się wielkim hitem. Przez 3 tygodnie zajmował pierwsze miejsce na amerykańskim box office i zarobił 122 miliony dolarów. Fabuła opowiada o turnieju sztuk walki Mortal Kombat, w którym do pojedynku z nadludzkimi siłami zła staną ostatni ziemscy śmiertelnicy. Od wyniku tej walki na śmierć i życie zależą losy świata. Trójka wojowników: mistrz zakonu Shaolin – Liu Kang (Robin Shou), aktor kina akcji Johnny Cage (Linden Ashby) i policjantka Sonya Blade (Bridgette Wilson) muszą pokonać okrutnego czarnoksiężnika Shang Tsunga (Cary-Hiroyuki Tagawa) i jego armię zła. Ziemianom pomaga szlachetny bóg piorunów Rayden (Christopher Lambert) i pasierbica imperatora zła, Kitana (Talisa Soto). „Mortal Kombat” to produkcja, którą znakomicie wspomina się po latach. Film był kręcony w Kalifornii, Los Angeles i w Tajlandii. Na  podziw zasługuje fakt, że aktorzy wykonywali większość swoich walk bez udziału kaskaderów.

Kiedy i gdzie oglądać?

Kowboja z Szanghaju oglądaj w piątek, 7 stycznia o godz. 20:00, a Mortal Kombat w sobotę, 29  stycznia o godz. 22:05 w Stopklatce.

Zobacz również

Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
22.05.2024
Wyjątkowy długi czerwcowy weekend w towarzystwie Filmowych hitów! Emocje dla całej rodziny czekają w Stopklatce
czytaj
Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj