24.01.2024

MATTHEW PERRY W FILMIE KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY NA WALENTYNKI W STOPKLATCE

Matthew Perry na Walentynki w Stopklatce. Poczciwy nieudacznik i piękna kobieta w tarapatach – Kto pierwszy, ten lepszy to lekka komedia romantyczna, która w przewrotny sposób pokazuje, że w pogoni za milionem dolarów można odnaleźć… miłość. Film jest walentynkową propozycją Stopklatki.

fot. Resurgence

O czym jest film Kto pierwszy, ten lepszy?

Joe (w tej roli Matthew Perry) ma pecha. Był adwokatem, ale niefrasobliwe kontakty z mafią złamały mu karierę. Teraz zarabia na życie dostarczając pozwy sądowe. Niestety, nawet z tak prostym zadaniem nie zawsze umie sobie poradzić. Pewnego dnia udaje mu się przekonać swojego szefa Ray’a (Cedric the Entertainer), by dał mu kolejną szansę i pozwolił wziąć udział w sprawie Gordona Moore’a (Bruce Campbell), milionera z Teksasu, który chce rozwieźć się z żoną i w sprytny sposób zagarnąć cały majątek. Joe jest bardzo zdeterminowany – tym razem nie ma zamiaru niczego spartaczyć. Pędzi przez całe miasto, by dopaść swoją ofiarę – Sarę Moore (Elizabeth Hurley) i dostarczyć jej papiery rozwodowe. Nieoczekiwanie kobieta postanawia przekupić nowopoznanego kuriera i zaproponować mu plan, który pozwoli jej przechytrzyć skąpego męża. Spontaniczny plan szybko wymyka się spod kontroli.

Matthew Perry i Elizabeth Hurley na Walentynki w Teksasie

W głównych rolach wystąpili Brytyjka Elizabeth Hurley i Matthew Perry, który największą popularność zdobył rolą Chandlera w kultowym serialu Przyjaciele. Aktor przypomniał swoim fanom filmowy występ u boku angielskiej aktorki w swoich wspomnieniach, które wydał w 2022 roku. W biografii przyznał, że przez jego problem z uzależnieniem produkcja filmu znacznie się opóźniła. Dopiero po pobycie na odwyku był w stanie dokończyć pracę nad filmem. Po publikacji Elizabeth Hurley potwierdziła, że zdjęcia do Kto pierwszy, ten lepszy były bardzo trudne ze względu na niedyspozycję Matthew Perry’ego, ale mimo to, po latach nadal ciepło go wspomina jako człowieka obdarzonego niesamowitym poczuciem humoru, który był wsparciem na planie i świetnym kolegą poza nim. Pod koniec października ubiegłego roku świat obiegła wiadomość, że aktor zmarł wskutek przedawkowania. Matthew Perry miał 54 lata.

Kiedy oglądać?

Kto pierwszy, ten lepszy – środa, 14 lutego o 20:00

Zobacz również

NIEOKIEŁZNANY ŻYWIOŁ KONTRA CZŁOWIEK – KULTOWY „TWISTER” W STOPKLATCE
11.07.2024
NIEOKIEŁZNANY ŻYWIOŁ KONTRA CZŁOWIEK – KULTOWY „TWISTER” W STOPKLATCE
czytaj
Kevin Bacon: Stopklatka świętuje urodziny aktora! Wyjątkowy seans filmowy już 8 lipca
05.07.2024
Kevin Bacon: Stopklatka świętuje urodziny aktora! Wyjątkowy seans filmowy już 8 lipca
czytaj
Telly Savalas czyli serialowy Kojak
28.06.2024
Telly Savalas czyli serialowy Kojak
czytaj