27.03.2024

Nie zadzieraj ze Stathamem! „Mechanik: Prawo zemsty” w Stopklatce już 13 kwietnia

Elitarny zabójca wprowadza w tajniki swojego zawodu ucznia, który ma powiązania z jedną z jego ofiar. Bezwzględny świat przestępców, krwawe walki i honorowy odwet – czyli Jason Statham, Ben Foster i Donald Sutherland w filmie Mechanik: Prawo zemsty – w Stopklatce w sobotę, 13 kwietnia o 20:00.

Fabuła filmu Mechanik: Prawo zemsty

Arthur Bishop (Jason Statham) jest elitarnym zabójcą, zwanym w mafijnym slangu „mechanikiem”. Każde morderstwo, którego się podejmie, wygląda jak nieszczęśliwy wypadek. W jego pracy pomagają mu żelazne zasady i brak przywiązania do kogokolwiek. Wszystko się zmienia, kiedy wskutek splotu okoliczności Bishop bierze pod swoje skrzydła młodego chłopaka Steve’a (Ben Foster). Uczy go bycia „mechanikiem” i pokazuje mu wszystkie tajniki mrocznego świata, w którym żyje. Między opanowanym i bezwzględnym mordercą, a impulsywnym uczniem nawiązuje się porozumienie. Co się jednak stanie, gdy Steve odkryje sekret swojego nauczyciela?

Remake kultowego filmu

Mechanik: Prawo zemsty to remake kultowego filmu sensacyjnego Mechanik z 1972 roku z Charlesem Bronsonem w roli głównej. We współczesnej wersji w tytułowego „mechanika” wciela się jeden z największych gwiazdorów kina akcji – Jason Statham. Brytyjski aktor i były sportowiec debiutował w komediach Guya Ritchiego. Największą popularność przyniosły mu liczne filmy sensacyjne, w których miał okazję zaprezentować swoje niezliczone talenty sportowe. Statham przez wiele lat trenował pływanie i skoki do wody, a także boks, kickboxing, capoeirę oraz wschodnie sztuki walki, takie jak boks tajski czy kung-fu. Wyjątkowy styl walki, niesamowita zwinność, zawadiackie spojrzenie i umięśnione ciało to jego znaki rozpoznawcze.

Kiedy oglądać:

Mechanik: Prawo zemsty – sobota, 13 kwietnia o 20:00

Zobacz również

„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
10.06.2024
„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
czytaj
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
06.06.2024
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
czytaj
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
04.06.2024
Oscarowy film „Gra tajemnic” z Benedictem Cumberbatchem w Stopklatce
czytaj