26.07.2021

MORDERCZA DAWKA ŚMIECHU, CZYLI CYKL STRASZNY FILM W STOPKLATCE

Pastisz kina grozy, łączący elementy czarnej komedii i horroru. W sierpniu Stopklatka pokaże Straszny film, słynny cykl parodiujący znane wysokobudżetowe produkcje filmowe. Oglądaj od 13 sierpnia, w piątki o godz. 20:00.


Straszny film – ostra parodia najpopularniejszych horrorów

Wybuchowa mieszanka czarnej komedii i horroru, będąca parodią kultowych filmów grozy. W  małomiasteczkowym liceum dochodzi do przerażającej zbrodni. Z rąk zamaskowanego sprawcy ginie jedna z uczennic. Szybko okazuje się, że nie jest to ostatnie morderstwo. Bezlitosny nożownik zaczyna polować na grupę przyjaciół Cindy (Anna Faris). Bohaterowie uświadamiają sobie, że zbrodnie mogą być powiązane z wypadkiem, który wydarzył się rok wcześniej…

Wielki sukces na fali wielkich hitów

Straszny film to parodia kultowych horrorów: Krzyku i Koszmaru minionego lata, a także zapożycza wątki i sceny z innych produkcji m.in. Matrixa, Szóstego zmysłu, Blair Witch Project. Produkcja otrzymała m.in. nagrodę Teen Choice w kategorii Film lata. Straszny film odniósł tak spektakularny sukces w Stanach Zjednoczonych i za granicą, że doczekał się kontynuacji.

Straszny film 2 – o czym jest?

Straszny film 2 to kolejna część przygód grupy szalonych nastolatków. Szalony profesor Oldman (Tim  Curry) i jego asystent Dwight (David Cross) zapraszają do swojego nawiedzonego domu grupę przyjaciół. Są wśród nich studentka Cindy (Anna Faris), niestroniący od używek Shorty (Marlon  Wayans), zagubiony w sprawach damsko- męskich Ray (Shawn Wayans), odważna Brenda (Regina Hall), powabna Theo (Kathleen Robertson) i zwariowana Alex (Tori Spelling). Grupa znajomych nie zdaje sobie sprawy, że szaleni naukowcy chcą przeprowadzić na nich pewien makabryczny eksperyment.

Gdzie parodiuje, tam zyskuje

Straszny film 2  wymierza ostrze satyry w takie hity, jak Egzorcysta, Nawiedzony, Aniołki Charliego, Hannibal czy Mission: Impossible 2. Produkcja zdobyła nagrodę Teen Choice w kategorii Ulubiony film, którego wg twoich rodziców nie powinieneś oglądać oraz nominację w kategorii Film lata.

Straszny film 3 i roszady w obsadzie

W filmie Straszny film 3 z pierwotnej obsady pozostały Anna Faris i Regina Hall. Na ekranie pojawią się także: Charlie Sheen, Eddie Griffin, Pamela Anderson i komik Leslie Nielsen. Tym razem ambitna reporterka Cindy Campbell zajmuje się tropieniem tajemniczych, niewyjaśnionych zjawisk. Szczególnie zainteresują ją kręgi pojawiające się na polu byłego pastora, Toma Logana. Sprawy dodatkowo komplikują się, gdy przyjaciółka Cindy umiera po obejrzeniu kasety wideo. Reporterka szuka rozwiązania zagadki, tymczasem światu zagraża inwazja kosmitów.

Ściąganie = zyskiwanie (albo i nie)

Trzecia część i kolejna porcja parodii wielkich hitów: The Ring, Znaków, Teksańskiej masakry piłą mechaniczną i Władcy pierścieni. Straszny film 3 otrzymał nagrodę MTV, Złoty Popcorn dla  Simona  Cowella za najlepszą rolę „cameo” oraz dwie nominacje do Teen Choice m.in. w kategorii Ulubiony film, którego wg twoich rodziców nie powinieneś oglądać i Kids Choice w kategorii Ulubiona  aktorka – Queen Latifah.

Straszny film kiedy oglądać?

Straszny film oglądaj w piątek, 13 sierpnia o godz. 20:00, a Straszny film 2 w piątek, 20 sierpnia o godz. 20:00 i Straszny film 3 w piątek, 27 sierpnia o godz. 20:00 w Stopklatce

Zobacz również

Seriale kryminalne na gorące popołudnia
19.06.2024
Seriale kryminalne na gorące popołudnia
czytaj
„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
10.06.2024
„Hawaje 5-0” i inne kultowe seriale na nowo
czytaj
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
06.06.2024
Mistrzowie wschodnich sztuk walki na ekranie
czytaj