Niezwykły dokument "Apokalipsa: Siła Hitlera" premierowo w styczniu w Stopklatce TVwróć do aktualności

Redakcja

Jak niespełniony artysta malarz został dyktatorem Niemiec i zmienił bieg historii? Już w styczniu Stopklatka TV zaprasza na dwuczęściowy film dokumentalny o życiu Adolfa Hitlera oraz kulisach II wojny światowej. Premiera pierwszej części „Apokalipsy: Siły Hitlera” w piątek 6 stycznia o 18:50.

Dwuczęściowy dokument ukazuje drogę Adolfa Hitlera od malowania amatorskich obrazów z górskich pejzażami do stworzenia III Rzeszy i przyczynienia się do wybuchu II wojny światowej.  Twórcy filmu „Apokalipsa: Siła Hitlera” przyglądają się życiu zbrodniarza, starając się dotrzeć do źródeł jego obsesji i zrozumieć motywy jego działania. W dokumencie znalazły się m.in. rzadkie zdjęcia Hitlera odpoczywającego w alpejskim domu, sceny prześladowań Żydów w łódzkim getcie, a także poruszające pożegnanie francuskich żołnierzy wyruszających na wojnę.

„Apokalipsa: Siła Hitlera” to kolejne niezwykłe dzieło duetu Isabelle Clarke i Daniel Costelle – twórców prezentowanych już w Stopklatce TV seriali dokumentalnych „Apokalipsa: I wojna światowa” oraz „Apokalipsa: II wojna światowa”. Tym razem powstał dokument składający się z odkrytych na nowo taśm filmowych z okresu II wojny światowej. Na potrzeby produkcji odnalezione materiały zostały poddane obróbce cyfrowej. Niektóre z nich pokolorowano, dzięki czemu zyskały zupełnie nową jakość.

Pierwszą część dokumentu zatytułowaną „Zagrożenie” Stopklatka TV pokaże w piątek 6 stycznia o 18:50. Na drugą pt. „Przygotowania do wojny” stacja zaprasza tydzień później, w piątek 13 stycznia o tej samej porze.

Redakcja

top wydarzenia

"Dom z piasku i mgły": ekranizacja znakomitej książki

"Dom z piasku i mgły" to ekranizacja znakomitej książki Andre'a Dubus'a III-ego. W głównych rolach wystąpil...

"Taksówkarz": kultowy film z Robertem De Niro

"Taksówkarz" to kultowy film w reżyserii Martina Scorsese z główną rolą świetnego Roberta De Niro. Obraz te...

"Jak zostać królem": kulisy niesamowitej historii

"Jak zostać królem" to znakomita filmowa opowieść obsypana Oscarami. Co warto wiedzieć o słynnej produkcji ...

"Pionek - zbrodnia jest grą": ten thriller Cię zaskoczy!

"Pionek - zbrodnia jest grą" to trzymający w napięciu thriller, który zaskakuje na każdym kroku. Co warto w...