25.07.2016

“Poirot”: premiera kultowego serialu kryminalnego już 3 września

Niewyjaśnione morderstwa, skomplikowane zagadki kryminalne i niekonwencjonalne metody śledcze. We wrześniu kanał filmowy Stopklatka TV premierowo pokaże niezwykły serial "Poirot". Stacja prezentować będzie przygody słynnego detektywa Herkulesa Poirota już od 3 września, w każdą sobotę o godzinie 17:50.

Elegancki ubiór, starannie wypielęgnowane wąsy i obsesja na punkcie symetrii to cechy charakterystyczne detektywa Herkulesa Poirota, którego niezwykłe perypetie od lat fascynują ludzi na całym świecie. Już we wrześniu Stopklatka TV zaprezentuje popularny serial "Poirot", oparty na serii powieści kryminalnych Agathy Christie.

Tytułowy bohater, policjant urodzony w Belgii, po I wojnie światowej przenosi się do Anglii i rozpoczyna pracę jako prywatny detektyw. Wykorzystując swój niezwykły intelekt, przenikliwy umysł oraz wiedzę z zakresu psychologii, Poirot tropi przebiegłych morderców i rozwiązuje nawet najbardziej zawiłe zagadki kryminalne. Analizuje motywy działania zbrodniarzy, uciekając od tradycyjnych metod śledczych i nie traci przy tym sarkastycznego poczucia humoru.

© Carnival Films MCMXCIX

W główną rolę Herkulesa Poirota wcielił się David Suchet, który uważany jest za najlepsze wcielenie słynnego detektywa. W serialu gościnnie wystąpiły również m.in. takie gwiazdy, jak: Emily Blunt, Jessica Chastain, Michael Fassbender oraz Hugh Bonneville.

Stopklatka TV pokaże 7 sezonów serialu "Poirot", rozpoczynając od serii 7. Będzie można go oglądać w każdą sobotę, o godzinie 17.50. Pierwszy odcinek 7 sezonu pt. "Zabójstwo Rogera Ackroyda" na antenie już 3 września.

 

Zobacz również

Bruce Willis – ikona kina akcji
17.05.2024
Bruce Willis – ikona kina akcji
czytaj
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
10.05.2024
Wszystko, czego nie wiedzieliście o kulisach serialu „Hudson i Rex”
czytaj
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
08.05.2024
Michael J. Fox, gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, w zupełnie innej roli
czytaj